Saç bitinden kurtulmak için kolonya kullanımı

11257

Bu yazımda sana limon kolonyası ile saç biti ve sirkeler nasıl temizlenir? Hamileler için sağlıklı bit temizleme yöntemi nasıldır? saç bitinden kurtulmak için ne yapılır ? bit ve sirkelerden kurtulmanın en kolay yolu nedir? ilaçsız şampuansız bit ve sirkelerden kurtulmak mümkün mü? sorularının cevaplarını vereceğim. bu sayede sevdiklerin ve sen kimseye rezil olmadan dillere düşmeden sessiz bir şekilde bu sorunu oldukça ekonomik bir şekilde çözebilirsin. bit şampuanı gibi bitlendiğine dair kanıtları  saklamak durumunda kalmazsın. Çünkü ortada kanıt olmayacak.

Küçükten büyüğe senin benim hepimizin korkulu rüyası olan bir sorundur saç biti namı diğer sosyete biti. Dünden bu güne bir sürü çözümler temizleme yöntemleri falan geliştirmişler büyüklerimiz. Ancak bu yöntemlerin çoğu sağlığa zararlı olduğu için attığın taş ürküttüğün kurbağaya (pardon ürküttüğün bite ) değmeyecekti belki ama mecburdun, uyguladın. Neler neler uygulanmadı ki bu zamana kadar. kim bilir kaç çocuk/yetişkin kafasına mecburiyetten tarım ilacı gaz yağı gibi sağlıksız şeyler sürdü zamanında. hem de kimyasal zararı açık açık bilindiği halde. hatta kimileri hala bu zararlı yöntemleri uyguluyorlar. kesin ve etkili çözüm alabilmek uğruna sağlıklarından feragat ediyorlar. Umuyorum ki bu yöntem bir çok insanın sağlığını koruyucu etki de yapacak. Özellikle hamileler çocuğun sağlığını da korumak adına bir şekilde bulaşan bu bitlerden hiç zarar görmeden kurtulabilirler. Şimdi sana anlatacağım yöntem ile bitlenmek artık korkulacak bir durum olmaktan çıkacak. hem de sadece Kolonya ile. Evet, evet bildiğimiz limon kolonyası!

Malzemeler:

  • Limon kolonyası marka tercihi size kalmış 80 derece olması daha hızlı sonuç alabilmek adına önemlidir.
  • Kafana saracağın bir tülbent ( mutlaka beyaz olmalı )
  • Tarak (sık bir tarak olması önemli ayrıca açık renkli olması avantajlıdır)

Nasıl uygulanır:

Limon kolonyası saça kuru yer kalmayacak şekilde saça dökülür. burada dikkat etmen gereken şey şu; kolonyayı gözünle kesinlikle temas ettirmemelisin. kafanın her noktasının kolonya ile ıslandığından emin olduğunda vakit geçirmeden saçını bitlerin kaçacak yeri ya da hava alacak bir noktası kalmayacak şekilde beyaz tülbentle sıkıca sar. kesinlikle hava almamalı. sıkıca sardıktan sonra yarım saat kırk dakika beklemelisin.

bekleme süresinin ardından kafandaki beyaz tülbenti ya da kumaşı yavaşça çıkar ve saçına temas eden kısmı iyice incele. çünkü oraya yapışıp hayatta kalmaya çalışan bir parazit kalmışsa öldürmelisin. beyaz tülbenti ya da bezi yere serdikten sonra kafanı eğip enseden saç ucuna saçlarını tarayacaksın ve sersemlemiş olan parazitlerin patır patır döküldüğünü göreceksin. Tarağı saçından her çekişinde beyaz örtünün üzerine mutlaka bir iki defa sertce vur ki tarakta kalan bit ya da sirke varsa tekrar saçına geri dönmesin. Ancak buraya dikkat! dökülen bit ve sirkelerin hareket etmediklerine aldanıp öldüklerini sanma! dökülen her biti ve yuvarlak bir su damlasına benzeyen minicik sirkelerin her birini eksiksiz iki tırnağınızın arasında sıkıştırıp çıtlatman gerekmektedir. Aksi halde alıp çöpe silkelersen oradan çıkıp gene kafana yerleşmenin bir yolunu bulacaklardır. Bu hayvanlar çıt sesini duymadığın sürece ölmez dikkatli ol! çıtlatma işlemini gerçekleştirdikten sonra işini garantiye almak adına kumaşını çöpe değil dışarıya bir yerlere silkelemeni tavsiye ediyorum. Hatta gıcık olduğun dedikoducu bir komşun varsa onun balkonuna doğru savurtturabilirsin 🙂 🙂 🙂 içinize fitne tohumlarını da ektiğimize göre Son Bi’şey daha ekleyip yazıyı tamamlayalım.

Kulağın kafanıa sardığın tülbentin dışında kalsın ki için rahat etsin 🙂

Bu işlem saçındaki sirkelerin ölmesini ve bitlerin de dökülmesini sağlar. Ancak bir iki hafta boyunca 3-4 gün aralıklarda saçınızdan hiç bir yaşam formu dökülmeyene kadar uygularsanız işinizi sağlama almış olursunuz. mutlak suretle ikinci uygulamada bile hiç bir parazitin kalmadığını göreceksin.

geçmiş olsun.

 

15 YORUMLAR

  1. Benim kızım 6 yaşında 15 gündür bit ve sirkelerle mucadele ediyoruz bit sampunlari hiç bir işe yaramadı şimdide kolonyayi deniyecez inşallah ise yarar

    • Bence kolonyayı dene ben kendimde deniyorum yarım saatte kökü kazınıyor nasıl mı? kafama kolonyayı döküp ovalıyorum sonra kafamı bir güzel sera strec ile sarıyorum sıkı sıkıya, sadece saçımı ve alın kısmına kadar sarmalıyorum. Yarım saat bekliyorum güzelce yıkıyorum bitlere elveda diyorum adım bitli olmaktan kurtuluyor mis gibi tütün kolonyası kokuyorum.

    • bone veya sera strec film ile sarmak mümkün ancak küçük çocukların boynuna strec dolanması veya bonenin burnunu kapatması havasız kalması gibi rikler için ebeveynlerin tedbirli olmak gerekir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here