Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den Şah Mat

929

Tüm dünyada şok etkisi meydan getiren Panama Belgeleri en çok Rusya tarafını sarstı. Panama Belgeleri’ne göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in serveti 200 milyar dolar. Bu iddia çokça konuşuldu. Rusya tarafı, bu iddialara Putin’i çökertme planı olarak gördüklerini açıkladı. Kremlin Sözcüsü Peskov bu belgeler üzerine açıkça düşman olarak gördüğü Amerika’yı suçladı. Peskov  “Biz bu sözde gazeteciler topluluğunu biliyoruz” açıklamasında bulunarak, ABD’nin gizli ajan gazetecileri ve ABD Dışişleri Bakanlığı’na mensup olan bazı yöneticiler tarafından bu belgenin ifşa olduğunu söyledi.

PANAMA BELGELERİ: ASIL HEDEF AVRUPA DEĞİL PUTİNputin-0256-500x266
Kremlin Sözcüsü Peskov, Panama Belgeleri’nin asıl hedefinin Avrupa olmadığını, Rusya’nın olduğunu ve Putin’i “indirme planı” olarak gördüğünü söyledi.

RUSYA DEVLET BAŞKANI YILLIK GELİRİNİ KAMUOYUYLA PAYLAŞTI

Devlet Başkanı Vladimir Putin yılda 8.9 milyon Ruble kazanıyor. 135 bin Dolar’a eşit bir para. Putin’in yıllık gelirini açıklaması ekonomi uzmanlarını oldukça şaşırttı. Rusya’nın Panama Belgeleri üzerine açıklamasını “cevap” olarak gören uzmanlar, Putin’den böyle bir çıkış beklemediklerini açıkladı.

Bir Cevap Yazın