Rekabetleriyle Türkiye’yi İkiye Bölmüş Yarışmacılar

3766

Katıldıkları yarışmalar veya reality showlardaki rekabetleriyle, Türk halkını ikiye bölmüş, aralarındaki husumeti memleket haline getirmiş yarışmacılar…

 

#1  BBG – Melih vs. Eray

52e68cd7ca852773370000a0 Rekabetleriyle Türkiye’yi İkiye Bölmüş Yarışmacılar

Herşey bu ikisi yüzünden başladı.  2001 yılında başlayan ilk BBG’nin iki yarışmacısı Melih ve Eray arasındaki çekişme tüm Türkiye’ye yayıldı ve ülke Melih’çiler ve Eray’cılar olarak ikiye bölündü.

 

#2 Gelinim Olur Musun? – Semra vs. Sinem

gelinim-olurmusun-sinem-2 Rekabetleriyle Türkiye’yi İkiye Bölmüş Yarışmacılar

Semra Hanım’ın oğluna aşık Sinem ve oğlunu Sinem’e kaptırmak istemeyen Semra Hanım arasındaki amansız mücadele çok konuşuldu. Semra Hanım’ın “daldan dala”, “rap rap vurun tuşlara” söylemleri o yıllarda dillere pelesenk oldu.

 

#3 Biz Evleniyoruz – Caner vs. Tülin

14 Rekabetleriyle Türkiye’yi İkiye Bölmüş Yarışmacılar

İkili için aslında her şey güzel başlamıştı. Onlar birbirlerini, Türkiye de onları sevmişti. Sonra her aşk gibi bu da bir gün bitti ve hem onlar hem Türkiye ikiye bölündü.

 

#4 Popstar – Bayhan vs. Abidin

Ekran Alıntısı Rekabetleriyle Türkiye’yi İkiye Bölmüş Yarışmacılar

Popstar şarkı yarışmasında finale kadar yükselen ikilide büyük hayran kitlelerine ulaştı, aralarındaki bir kaç husumetin de etkisi ile çekişme farklı bir hal alarak memleket meselesi haline geldi.

 

#5 BBG – Uğur vs. Fatih

Ekran Alıntısı Rekabetleriyle Türkiye’yi İkiye Bölmüş Yarışmacılar

Herhangi bir konuda herhangi bir kişi ile kavga etme potansiyeli olan “baba” lakaplı Uğur ile, Uğur’a direnmeye çalışan Fatih’in amansız mücadelesi, kavga etmeleri ve diskalifiye olmaları sebebi ile çok uzun sürmese de toplumda kısa süreli bir infial yaratmıştı.

 

#6 Survivor – Duygu vs. Bozok

bozok-duygu Rekabetleriyle Türkiye’yi İkiye Bölmüş Yarışmacılar

Her daim haklı Duygu ve onu hiç bir zaman haklı bulmayan Bozok.. İlk günlerinde anlaşmazlığa düşen ikili, Bozok elenene kadar düşman kalmaya devam etti. Duygu’cular ve Bozok’cular sosyal medyada uzun süre hesaplaştılar.

 

#7 Bu Tarz Benim – Ayşegül vs. Nur

b698fef2f-1 Rekabetleriyle Türkiye’yi İkiye Bölmüş Yarışmacılar

Türk kızlarının tarzlarını yarıştırdığı yarışmada sebebini kendileri bile bilmeden sürekli tartışan ikili kendi hayran kitlelerini oluşturarak, aralarındaki rekabete Türk halkını da dahil ettiler.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here