Rahim Kanserini Önleyici 8 Besin

3094

Kanserin bir çok çeşidi var ve maalesef tıp teknolojisi ve uzmanları, erken teşhis konulmadıkça hala net bir tedavi bulabilmiş değiller. Rahim ve meme kanseri ise kadınların en çok yakalandıkları kanser çeşidi. Önleminizi önceden almak; sadece sağlık açısından değil, bir çok konuda sizin için daha pozitif bir etki yaratacaktır.
Bazı besin maddelerini, düzenli bir şekilde ve bünyenizin ihtiyacı kadar tükettiğinizde, rahim kanserine yakalanma riskiniz azalıyor.

#1 Havuç

İçinde bulunan potasyum mineralleri, kanser önleyici etkiye sahiptir. Bir çok yemek çeşidinde de kullanılan havucu yemeyi sevmiyorsanız, düzenli bir şekilde suyunu içmeyi deneyin. Aynı zamanda göz sağlığı için de büyük önem taşır.

besin-sonbisey1

#2 Şalgam

Sadece rahim kanserine değil başka bir çok kanser çeşidine de iyi geldiği kanıtlanan şalgam, özellikle Akdeniz yöresinde fazlaca tüketilir. Aynı zamanda afrodizyak etkisi yarattığı da belgelere geçmiş.

besin-sonbisey2

#3 Susam yağı

Susam yağını gün içinde; sabah, öğle ve akşam olmak üzere aç karnına bir tatlı kaşığı tükettiğinizde, rahim kanseri riskini azaltmış olursunuz. Aynı zamanda saç ve tırnaklarınız için de pozitif etki yaratacaktır.

besin-sonbisey3

#4 Kekik

Kaynar suya bir tutam ekleyip, süzülerek içildiğinde kanser önleyici ve kanser sürecinde de sağlığınız açısından bünyenize iyi gelecek bir bitkidir. Çayını içmeyi tercih etmiyorsanız, yemeklerinizde baharat olarak kullanmayı ihmal etmeyin.

besin-sonbisey4

#5 Mine Çiçeği

Aktarlarda bulabileceğiniz bu faydalı bitkiyi, günde iki kez, kaynar suya atıp, çay gibi tükettiğinizde kanser olma riskiniz azalacaktır.

besin-sonbisey5

#6 Soya

Ülkemizde çok tercih edilmeyen bitki daha çok Asya ülkelerinde tüketiliyor. Östrojen hormonuna fayda sağladığı ve ömrü uzattığı belirtiliyor. Soyayı hiç mutfağınıza sokmuyorsanız da, Çin veya Japon mutfağından yediğiniz zaman, özellikle istemeyi unutmayın. Ya da evde salatalarınıza kattığınızda keyifli bir tat olduğunu hissedeceksiniz.

besin-sonbisey66

#7 Lahana

C, B ve E vitamini bakımından zengin olan lahana, özellikle meme ve rahim kanserine karşı çok kuvvetli bir savaş açıyor. Düzenli lahana tüketiminin sonucunda daha az kanser riskine sahip olunduğu ve kanser sürecinde pozitif etkiler yarattığı uzmanlar tarafından kanıtlandı. Yaparken kokusunu sevmediğimiz bu sebzenin, aynı zamanda toksin atımında da yardımcı olduğu biliniyor.

besin-sonbisey7

#8 Enginar

Sadece rahim ve meme kanseri için değil, bir çok kanser çeşidinde tüketilmesi gereken başlıca besin kaynaklarından biridir enginar. Bunun yanında idrar yollarını ve iltihapları temizler. Bir çok diyet listesinde karşımıza çıkan enginarı, sadece diyet yaparken değil haftada 2 kez tüketmeye alışmamız gerekiyor.

besin-sonbisey8

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir