Plastik Şişelerden Harika Geri Dönüşüm Önerileri

3714

Geri dönüşüm son zamanların en trend olaylarından birisi. İnsanlar çılgınlar gibi sürükleniyor bu akımın peşinden. Akım olsa da yararlı yönleri var elbette ki. Özellikle plastiklerin doğaya verdiği zarar düşünülürse, bir şekilde tekrar kazanım fikri çok mantıklı. Hepimiz evimize plastik şişelere koyulan içeçeklerden alıyoruz mesela. O kadar şişeyi çöpe atmak yerine, ya belediyelerin geri dönüşüm kutularına atmamız ya da aşağıdakiler gibi bir şeyler üretmemiz lazım. Böylece doğaya verdiğimiz zarar minimuma iner. Umarım biraz da olsa fikir olur size..

#1 Minik Düğme Çantası

1 Plastik Şişelerden Harika Geri Dönüşüm Önerileri

Karmaşık görünse de aslında yapımı çok basit. Tek yapmanız gereken fermuar satın almak. İki tane pet şişenin dip kısmını kesip, fermuarı içten yapıştırın çantanız hazır.

#2 Gazetelik / Dergilik

2 Plastik Şişelerden Harika Geri Dönüşüm Önerileri

İsterseniz olduğu gibi kullanın, isterseniz dışını örün, isterseniz boyayın. Nasıl kullanırsanız kullanın oldukça kullanışlı olacaktır.

#3 Bakliyat Kapları

3 Plastik Şişelerden Harika Geri Dönüşüm Önerileri

Üst kısmını kestiğiniz pet şişelerinize başka bir şişenin dip kısmını kapattığınızda saklama kaplarınız kullanıma hazır olacak.

#4 Saksı

5 Plastik Şişelerden Harika Geri Dönüşüm Önerileri

Herhangi bir şeyi saksıya çevirmemek olmazdı tabi ki. Hem de iki tarafını birden kullanabilirsiniz. Alt tarafın kullanımı zaten ortada. Üst taraf için de bir cd işinizi görecektir.

#5 Kalemlik

4 Plastik Şişelerden Harika Geri Dönüşüm Önerileri

Kestiğiniz yerin bir yerinizi incitmemesi için renkli bantlarla çevirin yeter.

#6 Yine Bir Saksı Örneği

6 Plastik Şişelerden Harika Geri Dönüşüm Önerileri

Bu seferki daha büyük şişelerden. Fotoğraftaki gibi kesip içini toprakla doldurduğunuzda evinizin balkonunu küçük bir bahçeye çevirmek işten bile değil.

#7 Çerezlik

7 Plastik Şişelerden Harika Geri Dönüşüm Önerileri

Bu oldukça kullanışlı bir fikir. Alt kısmını kestiğiniz şişeyi hafifçe ütüye bastırın ama ütünüze yapışmamasına dikkat edin. İster boyayın, ister olduğu gibi kalsın. Çerezlik ya da meyvelik olarak kullanabilirsiniz.

#8 Dekoratif Saksılar

8 Plastik Şişelerden Harika Geri Dönüşüm Önerileri

Minik kızınızın odası için şirin bir şeyler yapmak isterseniz bu tam size göre. Şişeyi keserken kulak kısmını unutmayın. Sonra tavşan şeklinde boyayıp ip geçirin. İçine renk renk çiçekler dikerek istediğiniz yere asabilirsiniz.

#9 Çim Adam

9 Plastik Şişelerden Harika Geri Dönüşüm Önerileri

Çocukken çoraplardan yaptığımız çim adamları şişelerden deneme sırası geldi. Böylece kapakları da kullanılmış olacak. Oldukça şirin göründüğünü itiraf edin 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here