ÖSYM’nin Mobil Uygulaması Çıktı

933

ÖSYM, mobil uygulamasını kullanıcıların beğenisine sundu. Bundan böyle adaylar, sınav sonuçlarını bu uygulamadan öğrenebilecekler. Gelecek güncellemelerle ÖSYM’ye ait bilgi ve duyurular da görüntülenebilecek. 01 ÖSYM’nin Mobil Uygulaması Çıktı

Android ve iOS platformu için indirmeye sunulan ÖSYM Mobil uygulaması şu anda sadece sınav sonuçlarını görüntülüyor. Sınavların sonuçlandığı her gün çökmeyi başarabilen ÖSYM, bakalım mobil uygulamada işlerin ne kadarını kotarabilecek?
Adaylar web üzerinden sisteme girerken kullandıkları kullanıcı adı ve şifreleri ile mobil uygulamaya giriş yapabiliyor. Sisteme giriş yapıldıktan sonra, sınav listesi ekranında, AİS sisteminde sonuç bilgisi bulunan adaya ait tüm sınavlar, sonuç açıklama tarihine bakılarak listeleniyor. Sınav sonuç ekranından da adaylar sınav sonuç bilgilerine ulaşabiliyor.
Sonucu açıklanan yeni bir sınav olduğu takdirde adayların sınav sonuçları, ÖSYM Mobil uygulamasını kurmuş ve sisteme giriş yapmış oldukları tüm cihazlara otomatik bildirim olarak yollanabilecek. Uygulamaya an itibariyle erişilebiliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here