Orta Doğu’da Görmek İstediğimiz Hareketler: Arap ve Yahudi Aynı Masada Yerse %50 İndirim

1201

Siyasilerin ülkeyi kutuplaştırma çabaları süredursun, bugünlerde İsrail’deki bir restoranda yüzleri gülümsetecek bir kampanya yapılıyor. Netanya şehrindeki bir restoran, aynı masaya Arap ve Yahudi’nin oturması şartıyla hesapta %50 indirime gidecek. Restoran sahipleri böylece halklar arası barış mesajı vermeyi amaçlıyor.s-2fe937f637f8f6ace91a1dbdf573530fb31331ad Orta Doğu’da Görmek İstediğimiz Hareketler: Arap ve Yahudi Aynı Masada Yerse %50 İndirim

İsrail’in Netanya şehrindeki Kfar Vitkin kasabasında bulunan bir restoran halkları barış ve kardeşliğe teşvik etmek amacıyla 13 Ekim’de başlattığı kampanya devam ediyor. Times of Israel sitesine açıklama yapan restoran müdürü Kobi Tzafrir, şimdiye kadar birçok kişinin uygulamayı beğendiğini ve beraberce yemek yediğini belirtti. Tzafrir,  “Bizde Araplar yemek yemez, bizde Yahudiler de yemek yemez. Burada insanlar yemek yer, en güzel Arap humusu ve en kaliteli İsrail falafeli bizdedir.” diye konuştu.

Restoranın sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yaptığı bir paylaşım da, kardeşlik ve barış çağrısı yaptı. Müslümanlara diledikleri helal yemeği sunarken, alkol de satan restoran, ne yenip ne içildiği değil, birlikte yenilip içildiğine vurgu yapıyor. Müslümanların humus ya da falafelle diledikleri helal yemeği yediklerini ve yanlarında alkol alan Yahudilere de hiçbir şekilde karışmadıklarını aktaran restoran yetkilileri “Çünkü kardeşlik, bu saygıyı gerektiriyor” diyor.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here