Ombre Saç Nasıl Yapılır?

12479

2015’in saç trendleri arasında ombre saç modeli var. “Ombre de ne demek?” diyenler vardır eminim. Ombre, saçlarınden, saç uçlarına doğru saç renginin açılması(genellikle kontrast olacak kadar açık), demek.

Ombre saç modelini son bir kaç yıldır bir çok ünlü sıkça kullanıyor. Kuaförde daha hızlı ombre saç yapma teknikleri var tabiiki ama siz evde ombre yapmak isterseniz; ihtiyacınız olan şeyler, papatya suyu, şapka ve argan yağı veya zeytinyağı. Papatya suyu gibi doğal, saç rengini güneş ışığı yardımıyla açan ürünler, kimyasal ürünlere göre saçınız için daha sağlıklı tabiiki. Ama biraz daha uzun sürebilir. Özellikle saçlarınız boyalı ise ve güneş ışığından sebep daha fazla kurumaması ve kırılmaması için, ombre yapacağınız bölgeye, papatya suyundan önce, argan yağı veya zeytinyağı sürmeniz, saçlarınıza iyi gelecektir. Sonrasında şapkanızı takıp, güzel güneşli bir günde, özellikle güneşin altında dolaşıyorsunuz : )

Saçlarınızın uçlarının, saç renginizin daha açığı değilde farklı bir renk olmasını istiyorsanız, biraz maliyetli de olsa, daha güvenilir olduğu için, kuaföre gitmelisiniz.

2015’in ombre saç modelleri…

#1 ombre-sonbisey
#2 ombre-sonbisey
#3 ombre-sonbisey
#4 ombre-sonbisey
#5 ombre-sonbisey
#6 ombre-sonbisey
#7 ombre-sonbisey
#8 ombre-sonbisey
#9 ombre-sonbisey
#10 ombre-sonbisey