Ombre ile sombre arasındaki fark

39127
ombre ile sombre Ombre ile sombre arasındaki fark
ombre ile sombre

Benim canım okuyucularım. Bugün yine son zamanların trendi olan bir konuyla karşınıza geldim. Güzeller güzeli kadın okuyucularımın daha çok dikkatini çekecek bu konu umarım beylerin de dikkatini çeker.

Ombre nedir? Ombre nasıl yapılır ? Sombre nedir? Sombre nasıl yapılır? Ombre ile Sombre arasındaki fark nedir?

Öncelikle ombre ile başlayalım. Ombre nedir? Ombre saçın kendi uzunluğuna göre ayarlanarak diplerini daha doğal görünümlü bırakarak uçlara doğru uygulanan aydınlatma işlemidir. Ombre 6 tona kadar yapılabilir. Yani koyulaşma veya açılma dipten uçlara doğru saçın doğal renginden 6 tonuna kadar yapılabilir. Ombre sadece doğal şekillerde değil tamamen farklı şekillerde de uygulanabilir. Örneğin saç uçlarını; mor, mavi, yeşil, pembe gibi boyama işlemi de ombrenin bir çeşididir. Kendi tercihlerimize bırakılan bu işlem, zevklerimize göre farklılık gösterir. Ama doğal görünüm elde etmek istiyorsanız saçınızın doğal renginden 2 ton fazlaya gitmemelisiniz.  Ombre nasıl yapılır? Öncelikle bu işlemi profesyonel ellere bırakmanız gerektiği konusunda sizi uyarmak istiyorum. İlk olarak saçlara fön çekilir. Daha sonra saç uçlarına balyaj yapılır. Fakat bu balyajları yapmadan önce saçlara krepe yapılır. Krepelerin yoğunluğuna göre ve saçın yoğunluğuna göre ne kadar istenilirse o kadar balyaj yapılır. Saçlardaki geçişleri yapmak için saç uçlarına krepeler yapılır. Bu krepeleri biraz daha yoğunlaştırırsak daha az ombreler gözükür. Daha fazla yapılırsa ombreler daha fazla gözükür. Bu işlem bittikten sonra saç öncelikle durulanır ve krepeler açılır. Krepeler açıldıktan sonra saçın durumuna göre bakım uygulanır. Bu bakımdan sonra saç daha ışıltılı bir görünüme bürünür. Ombre yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Ombre yapılacak saçın çok yağlı olmaması gelir ve saça çok fazla işlem uygulanmış olmamalıdır. Saçın yıpranmış olmaması gereklidir. Unutmayın her zaman önemli olan saçınızın sağlığıdır. Saçınızın sağlıklı olması güzel görünmesinden daha önemlidir.

Şimdi de sombre hakkında biraz konuşalım. Sombre nedir? Aslında ombreden türemiş bir terimdir. Arasında çok büyük farklılıklar olduğunu söylemek pek mümkün değil. Bu yüzden bu iki terim çok karıştırılıyor. Sombre ombreye göre daha az tonu içerisinde barındıran ve uygulamasında ombre ile benzerlik gösteren bir işlemdir. Çok daha doğal bir görünüm sağlayan bu işlem saçın kendi renginden en fazla 3 ton açığına ya da koyusuna kadar yapılır. Sombre nasıl yapılır? Sombre de ombre ile aynı yöntem kullanılarak yapılır. Farklılık gösterdiği tek nokta uygulanan renk tonlarıdır.

Her iki işlem için de ten renginizi ve yüz yapınızı dikkate alarak tercih etmelisiniz. İddialı bir görünüm istiyorsanız ombreyi daha doğal bir görünüm için ise sombreyi tercih etmelisiniz.

Sombre saç modelleri ombre saç modelleri kadar keskin farklılıklar göstermez. Yineleyerek söylüyorum ki daha doğal bir görünüm sağlar! Saçın ana rengine yakın tonların kullanılması sombreyi ombreden ayıran en önemli özelliktir. Sombre saçlarda yumuşak bir geçiş yaparak saçlarda balyaj hissi verir. Ombre de ise daha çarpıcı bir biçimde saç diplerinden uçlara kadar keskin bir renk geçişi söz konusudur. Ombre saçın kendi renginden 6 tona kadar farklılık gösterirken sombre en fazla 3 ton farklılık gösterir.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Aklınıza takılan soruları yorum olarak belirtebilirsiniz. Kendinize iyi bakın. Ayrıca kolay saç modelleri konulu yazımı muhakkak okuyun. Güzel kalın.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here