Ölümünün 1. Yıl Dönümünde En İyi Robin Williams Filmleri

1450

İnanması güç ama aramızdan ayrılalı 1 yıl oldu. Herkes severdi onu. İzlemesi çok keyifliydi. Oynadığı her karakter hafızalara kazınırdı. Bazen bir dram filminde ağır bir rolde olurdu bazen de bir komedi filminde kadın kılığında.. Uzun bir süre alkol ve uyuşturucuyla mücadele verdikten sonra girdiği depresyondan çıkamayarak geçen yıl 11 Ağustos’ta maalesef kendi canına kıyarak bu dünyadan göçtü. Geriye oynadığı filmler, diziler kaldı. Hepsi de hala büyük bir zevkle izleniyor. Yıl dönümünde açıp bir filmini izleyeyim diyenler varsa, işte IMDB’ye göre en iyi 7 filmi:

#1 Good Will Hunting (1997) / IMDB Puanı: 8.2

Senaryosu Matt Damon ve Ben Affleck’e ait filmde bir psikiyatristi canlandıran Williams, başı kanunla derde giren zeki bir öğrencinin hayatını yoluna koymasına yardım ediyor. Ayrıca Williams bu filmle en iyi yardımcı erkek oyuncu oscarını almıştır.

#2 Dead Poets Society (1989) / IMDB Puanı: 8.0

Bu filmi izlemeyen yoktur ama ne zaman denk gelse yine izlenir. 1959 yılında geçen filmde Williams başarılı bir edebiyat öğretmenini canlandırıyor ve öğrencilerine farklı bakış açıları sağlıyor.

#3 Awakenings (1990) / IMDB Puanı: 7.7

Williams bu filmde sosyal hayatı olmayan bir doktoru oynuyor. Uzun zamandır bilinci olmayan hastaları tedavi etmek ve onların üzerinde yeni bir ilacı denemek istiyor. Başlarda başarılı olsa da ilacın yan etkileri çıkınca işler biraz karışıyor.

#4 The Fisher King (1991) / 7.6

Büyük hatalar yapmış ve intihara meyilli bir alkoliğe dönüşen eski bir DJ’in sokaklarda tanıştığı bir şizofreni konu alan film oldukça ilginç. İnsana kim akıllı kim deli dedirtiyor adeta.

#5 Insomnia (2002) / 7.2

Al Pacino ile birlikte rol aldığı bu film bir psikolojik gerilim filmi. Genç bir kızın ölümünün araştırılmasını konu alan filmde Al Pacino bir dedektifi, Robin Williams da bir yazarı oynuyor.

#6 Good Morning Vietnam (1987) / 7.2

Uzatarak söylediği “Good Morning Vietnam” repliğiyle ünlenmiştir. Bir DJ’i canlandıran Williams ordu tarafından sabahları bir radyo şovu yapması için Vietnam’a getirtilir. Askerler onu çok sevse de komutanlarla başı biraz beladadır.

#7 Jumanji (1995) / 6.8

Fantastik konulu filmde Williams’ın canlandırdığı Alan karakteri 26 yıl boyunca bir oyunun içinde hapis kalıyor ve çocuklarının oyunu tekrardan oynamasıyla gerçek hayata dönüyor. Fakat bir problem vardır Alan’la birlikte oyundaki vahşi hayvanlar da gerçek hayata gelmiştir. Alan şehri kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir