Öldükten Sonra Toprak Altında Vücudumuzun Geçirdiği Evreler

7521

Ölüm; her başa gelecek ve tek başına olacak o kaçınılmaz son. En gerçekçi insanların bile bu fikri görmezden gelmesi aslında olması gereken şey. Çünkü her an ölüm korkusu ve ben öldükten sonra ne olur düşüncesi ile yaşanamaz, buna yaşamak denemez herhalde. Peki ağlamalar zırlamalar haricinde, ya da dini boyutunun yanı sıra biz ölünce bedenimizde ne tip değişiklikler meydana gelir? Bu çürümenin aşamaları nasıldır bir bakalım mı…

#1 Ölüm sonrası inspirasyon ve ekspirasyon dediğimiz nefes alış-verişi durur.

79553951_kaza (1)

öönnnnn

Sonrasında hücrelerimizin oksijen alımı durup karbondioksit birikimi olacağından vücutta asitlik artar (karbondioksitten dolayı).

#2 Hücrelerdeki asitlik keseleri parçalamaya başlar ve sindirici enzimler gün yüzüne çıkar.

213_erythrocyte_tr

Besin maddeleri proteinden oluşmuş dokuları parçaladıkça monomer dediğimiz küçük besin maddeleri oluşur. Bu glikozlar aminoasitler ordusu da çevredeki bakteri ve mantar ordusunu kendine çeker.

#3 Kasları ve tüm organları yiyip bitiren bu bakteriler ıslak bölgelerden başlayarak (ağız ve anüs) tüm vücudumuzu kemirirler.

19866727_s

#4 Çürükçül dediğimiz ve doğanın döngüsünde büyük yeri olan bu bakteri ve mantarlar bizi sindirirken 400 çeşit de gaz üretirler.

Bakteri-Nedir

#5 Bu gazlardan bir kaçı…
465349-3-4-2a303

Buz dolaplarında da bulunan soğutucu gaz freon, yakıt olan benzin, çürük yumurta kokulu sülfür, çok zehirli olmasına rağmen yangın söndürmede ve temizlik malzemesi olarak da kullanılan karbontetraklorür…

#6 Ortada sadece iskelet ve biraz da et kaldıktan sonra kurtçuk ve böcekler gelir ve geriye sadece kemikler kalana dek temizlerler.

images

#7 İskelet açıkta iken zamanla içindeki protein de bozunur, geriye sadece hidroksipatit kalır ve yıllar yıllar sonra o da toza dönüşür.

bebek-iskelet

#8 Bizden geriye kalan tüm besin maddeleri, kimyasallar ve tozlar toprağı güçlendiren yaşamsal maddeleri sağlar ve bitkilerin filizlenmesini sağlar.

images (1)

 

#9 Yani her ölüm başka başka hayatlara can verir…

grown

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir