Okullar ne zaman açılacak?

1764

Normal şartlar altında devlete bağlı olan okulların 14 Eylül tarihinde açıklanması bekleniyordu. Fakat eğer okullar bu tarihte açılırsa öğrenciler 1 hafta okula gidecek, ardından da kurban bayramı tatiline çıkacak. Bazı belediye başkanları da bu durumun çocukların okul konusundaki motivasyonunu olumsuz etkileyeceğini, geçtiğimiz sene büyük kayıplar yaşayan turizm sektörünün okulların bayramdan sonra açılmasının turizm sektörüne fazlasıyla yarar sağlayacağını belirtti.

okullar_aciliyorBunun üzerine Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik twitter hesabından açıklamalarda bulundu: “Turizm camiasından bize iletilen, okulların Kurban Bayramı sonrası açılması talebini, Milli Eğitim Bakanımızla görüştük. Kendileri bir çalışma yapıyorlar. Daha sonra konuyu Başbakanımıza sunacağız.”

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in tweetleri
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in tweetleri

Ömer Çelik’in  bu tweetlerin ardından okulların kurban bayramından sonra açılması ihtimali arttı ve dolayısıyla sosyal medyada da konuşulmaya başlandı. Eğer Kültür ve Turizm Bakanlığının bu isteği Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından da kabul edilirse okulların açılma tarihinin 28 Eylül olması bekleniyor. Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Mete Atay ise okulların açılış tarihinde ilk defa değişiklik olmadığını belirtti.

211220141724172733853_2

İlkokul ve ortaokulların 1. sınıflarının ise alışma dönemi olduğundan dolayı 7-11 Eylül arasında açılması bekleniyor. Ayrıca tüm düzeyler için yarıyıl tatilinin 25 Ocak- 5 Şubat arasında olacak.

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir