Nefret Edilen Önemsiz Şeyler

1311

Hayatımızda, çok küçük ayrıntılar vardır. Ama öyle nefret edilesi küçük ayrıntılar vardır ki, ve bu ayrıntılar tüm insanlığı öyle bir ortak noktada buluşturur ki, “aynen ulan, ben de nefret ediyorum” dersiniz. İşte karşınızda hayatımıza bir bir nefret tohumları eken o önemsiz şeyler..

 

#1 Tuvalet kağıdının yukardan değil de alttan çekilerek koparılacak şekilde ters asılması..

jpg-500x426

Analar, babalar, öğrenciler, temizlik görevlisi ablalar/abiler, ne olursunuz şu tuvalet kağıtları üste gelecek gibi, fotoğraftaki gibi asalım. Hijyen düşmanı tuvaletlerde, bizi süründürmeyin..

 

#2 Açılmamış antep fıstığı..

acilmayan-antep-500x373

Şimdi bakın, bu meretin kilosu 50 tl.. 1 tanesine bile zeval getirmeyiz. Bu uğurda nice dişler kırıldı, niceleri sızladı. Taşla kırsan ezilecek.. Tam bir atsan atılmaz, kırsan dişin razı değil durumu.. Allah sabır versin.

 

#3 Form doldururken ilk satıra ad-soyad yazıp akabinde soyad için ayrılmış özel bir satır olduğunun farkedilmesi..

ad%C4%B1-soyad%C4%B1-500x362

Ne olur tükenmez kalem ile yazmış olmayın, insanın boynuna urganı bağlayası geliyor. O güzelim, kalınca kağıdı nasıl da ilk dakikadan kirletiyoruz. Ay lanet olsun!

 

#4 Yürüyen merdivenin merdiveni ile el bandının aynı hızda gitmemesi..

Y%C3%BCr%C3%BCyen-Merdiven-500x334

Bakın bi de bunun biraz gidip gidip duraksayan hali var. Eminim ki denk gelmişsiniz, sanki bandı biri çekiyormuş gibi. Ulan onca merdiveni ben banda yaslanarak gidemeyecek miyim?

 

#5 Yan dönmüş battaniyenin uzun tarafını bulamamak..

battaniye-500x300

Uzanırsın, ohh çekersin battaniyeyi üstüne, ayakların açıkta kalır, çevirirsin.. lan yine biyerin açıkta kaldı!! Battaniyenin bi ucundan tutup ayaklarınla vura vura düzeltmeye çalışırsın ama yok olmaz. Nefretlik!

 

#6 Islak mendil kutusundan bir tane ıslak mendil almaya çalışırken sürekli birden fazla ıslak mendilin gelmesi..

%C4%B1slak-mendil-500x500

Tek seferde bir tane çıkarmayı başarabilen var mı? Dünyanın en zor işlerinden bir tanesi. Çıkan ikinci mendili, içeri sokuşturmaya çalıştırmaktan da bir ömür solar…

 

#7 Yolda vedalaşılan kişiyle aynı yönde yürümek..

vedala%C5%9F-500x279

Lan ya hahaha.. Şu an bile sinirleriniz bozulmadı mı? Tarifsiz bir duygu..

 

#8 Yana çeken ayarsız süpermarket arabaları..

araba-500x462

Şu arabanın orantısını nasıl ayarlıyorsunuz? O daracık koridorlarda nasıl sürüyorsunuz? Nefret edilesi bir çalışma prensibi var. Sürekli sağa sola kayar. Uzak durun..

 

#9 Hapşırığın kaçması..

hapsirik_2-500x332

Hangimiz bakmadık ışığa çılgınlar gibi? Kaçmasın ne olur ya, hapşırmak bir dert, hapşırık kaçmasın diye suratı soktuğumuz hal ayrı bir dert.

 

#10 Video reklamları..

video-reklam-siteleri

Ulan alt tarafı 40 saniye video izleyeceğiz, 50 saniye video koyup, kenarada 30 saniye sonra bu reklamı geçebilirsiniz diye sayaç koyuyorsunuz, allak bullak oluyoruz anasını satayım.. Yapmayın ne olur 🙁

 

Kaynak

 

 

 

Bir Cevap Yazın