Nazilere Ait 300 Ton Altın Yüklü Tren Bulundu!

2292

Polonya sınırları içerisinde iki hazine avcısının, Nazilere ait altın yüklü bir tren bulduğu iddialarını Polonya Kültür Bakanı Yardımcısı Piotr Zuchowski doğruladı. Bir süredir devam eden bu iddianın gerçekliğine kimse inanmasa da devlet tarafından onaylanması kafalardaki soru işaretlerini kaldırmış oldu.

Tren, uzun zamandır hazine avcıları tarafından aranıyordu. Biri Alman diğeri Polonyalı iki kişi trenin yerini ölüm döşeğinde olan birinden öğrendiklerini ilettiler. Hatta trenin yerini itiraf eden kişinin, trenin saklanmasında da rol oynadığı düşünülüyor.

gold train map_0

Kimliklerini açıklamayan hazine avcıları, resmi makamlara başvurarak trenin yerini ancak altınların %10’unu almak koşuluyla söyleyeceklerini bildirdiler.

2BBD5BC600000578-3214265-image-a-10_1440770023375

Bulunan trenin yukarıdakiyle aynı tren olabileceği düşünülüyor. Bazı haber siteleri, trenin 150 metre uzunluğunda olduğunu ve içinde 300 ton altın bulunduğunu yazdı. Tam olarak açılmadan net bir şey söylemek mümkün değil tabi.

poland hill_0

İtirafçının söylediği konum radar aracılığıyla tarandı ve toprağın altında en az 100 metrelik bir zırhlı tren olduğu belirlendi. Piotr Zuchowski, trenin varlığına yüzde 99 emin olduğunu, zırhlı olmasının da altın ihtimalini güçlendirdiğini söyledi.

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir