Mars’ta Çekilen Fotoğrafta Görünen Bir Kadın Mı?

6858

Mars ile ilgili merakımız bitmek tükenmek bilmiyor. Bu merak aslında bütün evrenle ilgili olsa da şimdilik Mars’la yetinmek durumundayız sanırım. Malumunuz oraya bir robot gönderildi ve uzun zamandır keşif yapıyor. Bulduğu her şey de büyük yankı uyandırıyor. Yaşam bulmaya çok odaklandığımız için mi gerçekten yaşam olduğu için mi bilinmez kanıtlar orada bir yaşam olduğunu gösterir nitelikte. Tabi ki kesin olarak bilmemiz şu anlık söz konusu değil. Ama gelecek ne gösterecek bilinmez.

Konuyla ilgili son iddia ise oldukça ilginç. Robotun çektiği görüntülerde bir kadın olduğu ve robota doğru baktığı söyleniyor.

Fotoğrafta da görüldüğü gibi evet orada bir şey var ama kadın olduğunu söylemek çok kesin bir ifade olur. Başka bir grup bunun bir heykel olduğunu öne sürüyor, ama “heykel olsa şimdiye çoktan aşınmış olması gerekirdi” diyenler tarafından bu tez çürütülmüş gibi görünüyor.

Daha önce de Mars’ta ilginç cisimler görünmüştü.

Geçtiğimiz günlerde çekilen bu fotoğraftaki cisim bir örümceğe benzetilmişti.

Tartışmalara sebep olan bu fotoğrafta ise piramite benzer bir yapı olduğu görünüyor.

Geçtiğimiz yıllarda bir kuru kafa ve yüz şeklindeki cisimler de görenleri şaşırtmıştı.

Yine robotun çektiği bir görüntüde bir ışık olduğu görünüyor. O bölgede yansıma yapacak bir yüzey de olmadığı için yer altından fışkırdığı iddia edildi.

Bu fotoğrafta da havada duran küre benzeri bir cisim olduğu iddia ediliyor. Hatta dikkat ederseniz gölgesi de bu durumu kanıtlar nitelikte.

Bir Cevap Yazın