Levent Kırca’dan Herkesi Ağlatan Mektup!

1732

Günler yıllar o kadar hızlı geçiyor ki sanatçılarla birlikte biz de büyüyoruz. Zamanında en gözde olan diziler şimdi nostalji olarak anılıyor. Çocukluğumuzun çizgi filmlerini bazı oyuncaklarda görüyoruz. Sanatçıların ancak yıllar önceki fotoğraflarıyla şimdi hallerini kıyaslayınca anlıyoruz zamanın her şeyi ne kadar değiştirdiğini. Levent Kırca deyince akla hemen sarhoş rolleriyle akıllara kazınan Olacak O Kadar sahneleri gelir. Şarkısı, melodisi hali hazırda dillerde hemen yerini alır. Usta sanatçının mektubu da doğal olarak tüm izleyenlerini duygulandırdı…

Temmuz ayından beri karaciğer kanseri sebebiyle kemoterapi gören usta oyuncunun onur ödülü aldığı törende hastaneden yazıp gönderdiği mektup herkesi duygulandırdı. Törene yerine katılan oğlu Oğulcan Kırca, babasının tören için yazdığı mektubu okudu.

İşte Kırca’nın duygusal mektubu:

“1974’te TRT ile girdim hayatınıza. O günden bu yana bayağı bir zamanınızı aldım. 41 yıl… Teşekkür ederim size, anılarınızda bana yer açtığınız için” cümleleriyle başlayan Kırca, mektubunda “iki kardeşin çorap için kavga etmesi, komşu çocuğu kardeşlerden birine saldırınca bitmesini” anlatarak ülkede yaşanan sorunların bir sonu olacağını hatırlattı. “Güzellikler paylaştıkça değerlenir, kötüler çoğaldıkça kanıksanır” diye devam eden Kırca, “İnsan olarak birbirimizi sahiplenmek, birleşebilmek için uzaylıların dünyayı istila etmesi mi gerekir?” diyerek kavganın bitmesi dileğini paylaştı. Kırca mektubunu, “Dik durun.. Adil olun, sabırlı olun. Daha iyi bir dünyada görüşmek ümidiyle. Atatürk’le kalın, cumhuriyetle kalın, hoşça kalın!!” diyerek bitirdi.

31037486

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir