Lanetli Olarak Bilinen Oteller Ve Akıl Almaz Hikayeleri

2747

Korku filmi sevmem diyenler bile mutlaka bir iki tane izlemiştir. Perili filmler ya da fantastik konulu filmler korkmasak da bilinç altımızda belli bir yer ediyor ve bunu farklı farklı şekillerde ortaya çıkarıyoruz. Tabi bir de ortalıkta dönen dedikodular var, insanları korkutmak için mi yoksa gerçekten yaşandığı için mi yayılıyor bilemeyiz. Ama şu ev perili, bu ev öcülü gibi söylentiler çok da iyi niyet taşımıyor olsa gerek. Ne kadar inanılmasa da “ben inanmıyorum ama buraya lanetli deniyor” gibi söylentilerle siz de bu dedikoduları yaymış oluyorsunuz. Öyle olmalı ki dünyanın dört bir yanındaki lanetli oteller bizim kulağımıza geliyor.

#1 New York’ta yer alan Chelsea Oteli çok popüler.

hotel-chelseagif-728x728

Sex Pistols basçısı olan Sid Vicious, eroin komasına girerek sevgilisi Nancy Spungen’i bu otelde öldürmüştür. Nancy’nin ruhunun hala bu otelde gezdiği düşünülüyor.

#2 Yeni Zelanda’da yer alan Vulcan Oteli.

vulcan-hoteljpg-728x728

Bu şehir madenlerce zengin olduğundan gelen göçmen işçiler, genelde bu otel ve çevresinde kalıyorlardı. Bir gün ‘Gül’ takma adlı bir fahişe, 1 numaralı odada boğularak öldürülmüş halde bulundu. Şu anda genelev olarak kullanılan Vulcan Oteli’nde, durduk yere kaynayan sulardan ve hiç kimse dolaba çarpmamasına rağmen dökülen likörlerden hala Gül sorumlu tutuluyor.

#3 Portekiz’de bulunan Bella Vista Oteli.

25398646jpg-728x728

Bu dışarıdan şahane görünen otelin içi biraz farklı. Otelin ilk sahibinin küçük kızı, 108 numaralı odada ölü bulunmuş. Otelin misafirleri, küçük kızın hala duvarları yumrukladığını ve çığlıklar attığını iddia ediyorlar.

#4 Kolombiya’da bulunan Otel Del Salto.

the-haunted-hotel-at-tequendama-falls-01jpg-728x728

Yıllar önce müşterilerin can güvenliğini koruyamadığı düşüncesiyle kapatılmış olan bu otel uçurumun kenarında bulunuyordu. Lanetli söylentisi ise otel kapatıldıktan hemen sonra başlamış. Bu dik uçurumun kenarında bulunan otel, intihar etmek isteyenlerin gözde mekanı haline gelmiş ve orada durduğunda intihar edenlerin çığlıklarının hala duyulduğu söylentisi de halen konuşulmaktadır.

#5 Hindistan’daki meşhur Taj Mahal Oteli.

tajmahalpalacehoteljpg-728x728

Otelin mimari çizimlerinde emeği geçmiş mühendis W.A. Chambers, otele geldiğinde kendi söylediğinin tam tersi şeklinde dikilmiş olan oteli görünce çok sinirlenmiş ve kendii otelin 5. katından aşağı atmış. Bu durum o kadar konuşulmuş ki hala onun ruhunun bu otelde gezdiği söyleniyor.

#6 ABD’de bulunan Roosevelt Oteli.

f7849520-e42e-46e5-8bae-ed2d02ee391fjpg-728x728

Dünyaca ünlü akıllara kazınan sanatçı Marilyn Monroe’nin ölü bulunduğu o meşhur otel işte burası. Havuza bakan 1200 numaralı süitte hala ünlü sanatçının ruhunun dolaştığına inanılıyor. Hatta odadaki boy aynasına bakan bazı kişiler, sanatçının silüetinin canlandığını söylemiş.

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir