Kocaeli’de AK Partililer ile HDP’liler Arasında Kavga Çıktı!

1400

Seçim günü olaylar birbirini kovalıyor. Bir oy deyip geçmeyin, insanlar takım tutar gibi parti tuttukları zaman birbirlerini aslında çok da hakim olmadıkları bazı konular nedeniyle kırıp döküyorlar. Bir filin kulağına bakan “aa ne kadar büyük kulak” demiş gözüne bakan “aa gözü ne kadar küçük” demiş, bazen bir tabloya şöyle uzaktan bakmalı ve artısıyla eksisiyle değerlendirmeliyiz. Bir insana “iyi” diyorsunuz, neden? Melek gibi olduğu için mi yoksa sizin için artı yönleri eksilerini açık arayla geçtiği için mi? Bir partiye de “şunu yaptı oy vermem” “bunu yaptı, oy veren canidir” gibi cahilce ve düşünmeden oy verilmemeli. Oturup iyisiyle kötüsüyle kattıklarıyla aldıklarıyla bir teraziye koyup ölçülmeli diye düşünüyoruz.

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde görme engelli bir seçmene “oy kullandırılması” sırasında AK Parti’li ve HDP’li sandık görevlileri arasında çıkan kavgada 2 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Darıca Piri Reis Mahallesi Servet Yalçın Ortaokulu’nda, AK Parti ve HDP’li sandık görevlileri arasında engelli bir seçmene “oy kullandırılması” sırasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyüyerek okul önünde devam etmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, gruba biber gazıyla müdahale etti. Kavgada darbedilen 2 kişiyle biber gazından etkilenen 2 kişi sağlık ekiplerince Darıca Farabi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis olayın ardından bölgede güvenlik önlemleri aldı. Olay yerine gelen İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, iki partinin yetkilileriyle görüşerek sağduyu çağrısı yaptı.

ysk-oy-ve-otesi-icin-istenen-yasagi-reddetti-7832979_6476_o

 

HDP il başkanı Kırklareli’nde gözaltına alındı…

Eski Avrupa Birliği (AB) Bakanı Ali Haydar Konca, yaptığı açıklamada, iki taraf arasında bir gerginlik yaşandığını belirterek, partililerin araya girip iki grubu uzlaştırdığını kaydetti. Büyütülecek bir hadise olmadığını vurgulayan Konca, şunları söyledi:

“Sandığa yakın bir yerde tartışma çıkmış. İlçe başkanımızla konuştum. Gelmiş araya girmiş, uzlaştırmış. Ciddiye alınacak, büyütülecek bir durum değil. Ufak çaplı yaralanmalar var. 4-5 kişi. Büyütülecek bir şey yok.”

demirtas-oy-kullanirken-egemen-bagis-i-taklit-7392547_4802_m

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Saygı duymamız gerekecek”

cumhurbaskani-erdogan-oyunu-kullandi-h1433678794

AK Parti İlçe Balkanı Muzaffer Bıyık ise HDP’lilerin, AK Parti’li okul sorumlusuna saldırdığını savundu.

“Sağ olsun güvenlik geldi, zamanında müdahale etti ama arkadaşlarımız hastaneye gitti” diyen Bıyık, “Rapor alacaklar, şikayetçi olacaklar. Darbedilmiş. Bizim arkadaşlar iki kişiydi. İsmail Ramazanoğlu, Sedat Toksoy. 20-30 kişi saldırmışlar. Şu anda Darıca Farabi Devlet Hastanesi’ndeler. HDP ilçe başkanı ile birlikte olayı yatıştırdık. HDP’li görevliler, görme engelli bir vatandaşa oy kullandırmak istemişler. Bizim arkadaşlarımız bu yetkinin sandık başkanında olduğunu, karışamayacağını hatırlatmış. Bunun üzerine ağız münakaşası çıkmış. Tartışma kavgaya dönüşmüş. HDP’lilerden de polisin gaz müdahalesinden etkilenenler olduğunu duyduk” ifadesini kullandı.

5635f2294020110228699017

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir