Kışın Cilt Kuruluklarınıza İyi Gelecek 10 Küçük Tüyo

1688

Kış aylarında en büyük problemlerinden olan doğalgaz faturası artık yerini cilt kuruluklarına bıraktı. Neden diye sormayın çünkü o kadar yakındınız ki Rusya “size doğalgaz falan yok, donun” dedi. Demek ki neymiş, çok fazla şımarıklık hüsrana yol açarmış. Neyse biz zaten cilt kuruluğunun çözümlerini arıyorduk. Cilt kuruluğu için bulduğumuz yöntemler genellikle yanımızda nemlendirici bir krem taşımakla kalıyor. Peki var mıdır yüzlerimizin pul pul dökülmesini önleyecek başka çözümler?

#1 Mevsimlik Bakım

Yaptığınız cilt bakımının mevsime uygun olması gerekir çünkü cildinizin ihtiyaçları hava şartlarına bağlı olarak değişir.

 

#2 Ürününüz Değil Ürünleriniz Olmalı

Kışın cildinizi korumak için birden fazla ürün kullanmak sizi kurtarır. Doğru seçilmiş ürünler cildinizin daha iyi beslenmesini ve daha uzun süre iyi olmasını sağlayacaktır.

 

#3 El Bakımınızı Aksatmayın

Kışın bakmayı unutursanız elleriniz kurur, çatlar, kaşınmaya başlar. Ellerinizi her sabunladan sonra kremlemeyi unutmayın. Dışarı çıkmadan önce ise mutlaka kremlemeli ve ellerini eldivenle soğuktan korumalısınız.

 

#4 Cildinize Parfüm Sıkmayın

Dermatologların önerisine göre kış aylarında parfümler cilde sıkılmamalı.

 

#5 Sık Sık Duş Alın

Kışın soğuklara rağmen sık sık duş alın tabi duştan sonra nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

 

#6 Duşta Krem veya Yağ Kullanın

Duşta duş jeli yerine duş kremi veya yağ kullanmak nemin cildinizde kalmasını sağlar böylece cildinizi pul pul dökülmekten kurtarmış olursunuz.

 

#7 Peeling İçin En Uygun Dönem

Peeling yapmak için en iyi zaman kış ayları. Cildinizi ölü deriden arındırmak kullandığınız ürünlerden maksimum verim almanızı sağlar.

 

#8 Bol Su Tüketin

Bol su içmek he zaman çok önemli çünkü siz susamasanız bile cildinizin suya ihtiyacı var.

 

#9 Omega 3 Tüketmeye Özen Gösterin

Cildinizin sağlığı için omega 3 içeren esinler tüketmeye özen gösterin.

 

#10 Dudak Nemlendiricisi Kullanın

Dudaklarınızın dudak balmı kullanarak çatlamasını önleyin.

Bir Cevap Yazın