“Kilo Vermek İçin Karanlıkta Yemek Yiyin”

1229

Almanya’daki Konstanz Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre ne yediklerini göremeyen insanların, ne yediklerini gören insanlara göre %10 daha az yemek yedikleri belirlendi. Bu araştırmaya göre yemeği karanlıkta ya da gözler bağlı olarak yemek, kilo vermeye yardımcı olabilir.turk-rus-kultur-merkezi-ve-duma-engelliler-icin-yemek-yarismasi-duzenledi-CHA-1890341-2-t “Kilo Vermek İçin Karanlıkta Yemek Yiyin”

Bilim insanlarının yaptığı deneye gözleri bağlı 50, gözleri açık 40 kişi katıldı. Bu 90 deneğe bir kap dondurma ile 15 dakika süre verildi. Gözleri açık bir şekilde dondurmayı yiyenlerin, gözleri bağlı olanlara göre %10 daha fazla yedikleri gözlendi.

Görevli araştırmacılar bu deney ışığında; gözler kapalı olduğunda vücudun geçmişteki tokluk hissini baz alarak, doyduğunu eş zamanlı olarak daha net hissedebildiğine inanıyor. Ayrıca gözü kapalı yemek yiyenlerin, normalde yedikleri miktardan çok daha fazla yemek yediklerini sandıkları ortaya çıktı. Gözleri açık olan gruptakiler ise dondurmayı diğer gruba göre daha az sevdi.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here