Kadınların Hayır Diyemeyeceği 10 Parfüm

7336

Kadınların vazgeçilmezi parfümleri sıralamak oldukça zor ancak genele dayanan istatistiklerde, bu 10 parfüm kadınların yüzüne tebessüm kondurmaya yetmiş..

Eskiden İngiltere’de “tahrik unsuru” olarak kabul edildiği için bir dönem yasaklanan parfümlere, şimdilerde sadece kokusu  değil şişesi dahi tercih sebebi oluyor.

Kokunun insanda bıraktığı etkiye göre yaşayan, kokunun kendisine hissettirdiği duygu ile hareket eden kadınlar için vazgeçilmez 10 parfümü listeledik.

#1 Chanel No 5

Zamanında moda dünyasını sarsan ve hala etkisinden kurtulamadığımız Coco Chanel’in 1921 de vanilya, gül ve yasemin aromalarını kullanarak ürettiği, Chanel No 5. Her kadının vazgeçilmezi olduğu açık. Aynı zamanda, “geceleri ne giyersiniz?” sorusuna “sadece chanel no 5” diye yanıt veren Marliyn Monroe’nun da favori parfümü idi.

chanel Kadınların Hayır Diyemeyeceği 10 Parfüm

#2 Shalimar By Guerlain

Rus süper model, Natalya Vodyanova’nın da favorisi olan Shalimar, 1925’te Jacques Guerlain tarafından üretildi.

shalimar Kadınların Hayır Diyemeyeceği 10 Parfüm

#3 Poison By Christian Dior

Baharatlı ve sıcak olan bu koku; sümbül ve kişniş aromaları kullanılarak oluşturuldu. Monica Belluci’nin favorisi olan bu parfüm, 1985 yılından beri kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

poison Kadınların Hayır Diyemeyeceği 10 Parfüm

#4 L’air Du Temps By Nina Ricci

1948 yılında üretilen L’air Du Temps; misk, gül ve sandal ağacı aromalarından oluşuyor.  L’air Du Temps İtalya’nın en ünlü oyuncularından biri olan Claudia Cardinale’in favori parfümü.

L’air Du Temps Kadınların Hayır Diyemeyeceği 10 Parfüm

#5 Classique By Jean Paul Gaultier

Şişesi için parfüm alan kadınların vazgeçilmezi olan Classique, armut, orkide, gül ve portakal çiçeği aromalarından oluşuyor. Madonna, Nicole Kidman ve Marion Cotliard gibi ünlülerin favorileri arasında yer alıyor.

Classique Kadınların Hayır Diyemeyeceği 10 Parfüm

 

#6 Coco Mademoiselle By Chanel

Coco Chanel’in sadece modada değil kozmetik dünyasında da iz bıraktığından bahsetmiştik. Coco Mademoiselle By Chanel parfümü ile de markasının tarzını yansıtmaya devam eden bu parfüm 2001 yılında satışa sunulmaya başlandı. Gül, mandalina, yasemin ve vanilya aromaları kullanılarak üretilen Coco Mademoiselle’i ise Keira Knightly’nin favorisi.

Coco Mademoiselle By Chanel Kadınların Hayır Diyemeyeceği 10 Parfüm

#7 Opium By Yves Saint Laurent

1977’den beri piyasa da olan, Opium By Yves Saint Laurent’in reklamları da kokusu kadar çekici ve başarılı. Genç ve güzel oyuncu Melanie Thierry, Opium’u yanından ayırmıyor.

Opium By Yves Saint Laurent Kadınların Hayır Diyemeyeceği 10 Parfüm

#8 Youth-Dew

250 milyondan fazla satan ve dünya genelinde efsana olarak adlandırılan Youth-Dew, esmer güzel, Meksika asıllı Dolores Del Rio’nun favori kokusuydu.

Youth-Dew Kadınların Hayır Diyemeyeceği 10 Parfüm

#9 Eau Dynamisante By Clarins

Biberiye, portakal ve limon aromalarını barındıran Eau Dynamisante 1987’den beri kadınların vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Eau Dynamisante’yi yanından ayırmayan ünlüler ise;  oyuncu Cat Deeley, Avustralyalı müzisyen Natalie Imbruglia ve Emmy ödüllü Sarah Michelle Gellar.

Eau Dynamisante Kadınların Hayır Diyemeyeceği 10 Parfüm

#10 Calvin Klein Euphoria

Siyah orkide, maun ağacı ve nar aromalarını kullanılarak üretilen bu kokunun şişesi dahi egzotik bir hava sergiliyor. Ashley Olsen, Claire Danes ve Mena Suvari, Calvin Klein Euphoria’yı yanlarından ayımıyor.

Calvin Klein Euphoria Kadınların Hayır Diyemeyeceği 10 Parfüm

Kaynak

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here