Japon Kadınlarının Sağlıklı ve İnce Görünümlerinin 4 Sırrı

4455

Japon kadınları sağlıklı ve ince görünümleri ile her zaman dikkat çekmiştir. Fit bedenleri ile bir çok kadın tarafından kuşkusuz kıskanılmıştır. Sıkı diyetlere girilip fit bir beden hayali ile yanıp tutuştuğumuz zamanlarda da aslında hata üstüne hata yaptık. Kendimizi aç bıraktık, spor yapacağız diye birden kendimizi ağır egzersizin kollarında bulduk. Ama olmadı, olduysa bile uzun süre o fit görünümü koruyamadık. Aslında önemli olan sağlıklı bir yaşamı alışkanlık haline getirmek.

japon-kadinlariİşte Japon kadınları bunu çok iyi bir şekilde başarıyor. Sağlıklı beslenip, sağlıkları için hafif tempoda sporu hayatlarının bir parçası haline getirdiklerinden dolayı fit bir beden ile mutlu mesut uzun yıllar yaşayıp gidiyorlar.

Mieko Nagaoka Japon yüzücü 100 yaşında
Mieko Nagaoka Japon yüzücü 100 yaşında

Bu yazımızda Japon kadınlarının sağlıklı ve ince görünümlerinin sırlarından bahsedeceğiz. İşte Japon kadınlarının sağlıklı ve ince görünümlerinin 4 sırrı ;

1.Sumo güreşçileri gibi egzersiz yapar, onlar gibi beslenirseniz öyle görünürsünüz

sumo

Sumo güreşçileri sabahları kahvaltı etmezler ama öğle öğünlerinde oldukça fazla yerler. Güç topladıkları anda ağır bir şekilde antrenman yaparlar. Akşam öğününü de geç vakitlerde yedikten sonra gün içindeki egzersizin yorgunluğundan dolayı uzun uyku çekerler. Eğer sizinde yaşantınız böyle ise kahvaltı da hiç bir şey yemedim üstelik ağır spor yaptım her gün ama gene de zayıflayamadım diyorsanız sebebi açık.

Japon kadınları sabah kahvaltılarına çok önem verirler. Genelde öğünleri sağlıklı ve kalorisi düşük yiyecekler üzerinedir. Eğer ille de büyük porsiyonlarla doyarım diyorsanız kalorisini düşürmek adına yağsız ve tuzsuz yiyecekler tercih edebilirsiniz. Bu hem sağlığınıza hem de görünümünüze iyi gelecektir. Japon yemeklerinde yağ ve tuz kullanılmaz. Özellikle örnek vermek gerekirse yedikleri pilav yağsız ve tuzsuz bir şekilde sadece su da haşlanarak yapılıyor. Tabi ki spor da Japon kadınlarının hayatlarının hep bir parçasıdır.

2.Mevsiminde üretilen sebze ve meyveleri tüketirseniz, vücudunuzun gereksinimi kadar kalori alırsınız

japon sebze

Besinler hayatımızı sürdürebilmemiz adına gerekli enerjiyi vücudumuza kazandırmaya yarar.  Özellikle kış aylarında ısınmak adına oldukça fazla enerjiye ihtiyaç duyarız. Bu sebeple olacak ki kış mevsiminde yetişen ürünler vücudumuz için gerekli olan enerjiyi sağlama adına yeterliyken , yaz mevsiminde yetişenler ise daha az enerji ve sıcaklık sağlar. Bu sebeple mevsiminde yetişen ürünlerle beslenirseniz gerekenden fazla ya da az kalori almadan fit bir bedene sahip olabilirsiniz.

3.Yemek esnasında içecek tüketmezseniz, daha az yemek yersiniz

udon

Japonlar’ın yemek kültüründe yemek esnasında içecek tüketmek gibi bir adetleri yoktur. İçecek içmek bedenin serinlemesine sebep olur ve bu da vücudun ısınmak için daha çok kalori alması adına daha çok yemek yemeğe iter insanı. Yemek esnasında içecek içmek aynı zamanda sindirimi zorlaştırır ve bu da sağlık için olumsuz bir durumdur. Eğer illa ki yemek esnasında sıvı ihtiyacı hissederseniz çorbalar bunun için ideal bir tercih olacaktır. Japonlar mutlaka sofralarında çorba ya da sonrasında suyunu tüketecekleri yiyecekler bulundurur. Örneğin Udon,soba gibi farklı noodle yedikten sonra kalan suyunu içerler. Japon kadınları da bu olumlu kültürel tercihten sağlıklı bir beden ve fit bir görünüm kazanmışlardır.

 

4.Sıcak banyo sağlıklı olmanıza ve zayıf kalmanıza yardımcı olur

Onsen japon kadınları

Hayatta kalabilmek adına enerjiye ihtiyacımız var ve bu sebeple besin tüketiyoruz mantığına dayanarak diyebiliriz ki vücudun soğuk kış aylarında sıcak kalması adına sıcak bir banyo da bedeninizin ısınmasını sağlayacaktır. Bu şekilde üşüyen bedeni ısıtmak için gerekli enerji ihtiyacınızı beslenmeden de gidermenize yardımcı olacaktır. Sıcak banyolar aynı zaman da sağlık için çok önemlidir. Kan dolaşımını hızlandırır. Japon kadınları sık sık hamam ve kaplıca tarzındaki Onsenler’e giderek hem rahatlıyorlar, hemde bedenlerinin fit görünmesine katkı sağlıyorlar.

onsen

2
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
noni

Yazılariniz cok güzel merakla bekliyoruz hergün☺

sosyal medyada bu güzel yazıları paylaşarak daha çok kişiye ulaşabilmemize yardımcı olun !