J.K Rowling Potter Dünyasının Yeni Okullarını Açıkladı

2003

Bildiğiniz gibi Harry Potter dünyasındaki ana macera, serinin yedinci kitabı olan Ölüm Yadigarları ile sonlandı. Hatta kitabın sonunda, kahramanlarımızın büyümüş, serpilmiş çoluk çocuğa karışmış hallerini de görmüştük. J.K Rowling’in yarattığı bu muhteşem dünya neyse ki ana hikayeyle sınırlı kalmadı ve bizi daha da mutlu edecek yeni hikayelerle dallanıyor. Biz “Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar” kitabının filmini beklerken, Rowling dünya üzerindeki yepyeni büyücülük okullarıyla ilgili hikayeler paylaştı. Üstelik haritalarıyla beraber.

harrypottersonbisey J.K Rowling Potter Dünyasının Yeni Okullarını Açıkladı

Bu üç okulun her biri dünyanın bir ucunda. Japonya’da Mahoutokoro, Brezilya’da Castelobruxo, Afrika’da Uagadou isimli büyücülük okulları bulunuyor. Bu okulların her birinin kendine özgü bir yanı var üstelik.

# 1 UAGADOU

harrypottersonbisey (1) J.K Rowling Potter Dünyasının Yeni Okullarını AçıkladıBu okul Afrika’nın dört bir yanından öğrenci topluyor ve dünyanın en büyük büyücülük okulu. Asasız büyüde uzmanlaşmış durumdalar.

# 2 MAHOUTOKORO

harrypottersonbisey (2) J.K Rowling Potter Dünyasının Yeni Okullarını AçıkladıJaponya’da bulunan Mahoutokoro’da öğrenciler ilk yıl aldıkları cübbelerle birlikte büyüyor ve kazandıkları bilgilerle bu cübbeler renk değiştiriyor.

# 3 CASTELOBRUXO

harrypottersonbisey (5) J.K Rowling Potter Dünyasının Yeni Okullarını Açıkladı

Brezilya’daki bu okulda öğrenciler parlak yeşil cübbeler giyiyorlar ve bitkibilim konusunda uzmanlar.

# 4 ILVERMORNY

harrypottersonbisey (4) J.K Rowling Potter Dünyasının Yeni Okullarını AçıkladıSon filmde bahsedilen ve Kuzey Amerika’da yer alan bir okul.

Pottermore, dünyada 11 adet büyücülük okulu olduğundan bahsediyor. Açıklananlarla beraber bilmediğimiz dört okul daha var. Belki bir gün bunları da öğreniriz. O zamana kadar elimizdekilerin hikayeleriyle yetineceğiz anlaşılan. Okullarla ilgili daha çok bilgi ve daha fazlası için Pottermore’u ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here