İzmir’de Metro Kazası… Yaralılar Var…

11369
İzmir’de Evka 3-Fahrettin Altay seferini yapan metronun vagonlarından biri devrildi. Seferler tek hat üzerinden devam ediyor.

dkbMaZ İzmir’de Metro Kazası… Yaralılar Var…

İzmir’de metronun Bölge İstasyonu mevkiinde, yandaki depolama alanında yükleme sırasında raylara doğru devrilen bir konteyner, metro vagonuna çarptı. Kaza sonucu devrilen vagonda bulunan bazı yolcular yaralandı.

İzmir Metrosu Genel Müdürü Sönmez Alev, Bölge istasyonu yanında bulunan konteyner parkında taşıyıcı bir vincin, konteyneri metro treninin geçtiği sırada saat 07.50’de hattın içine düşürdüğünü söyledi. Konteynerin çarpmasıyla Evka-3 yönü güzergahına giden metro treninin ilk vagonunun yan yattığını belirten Alev, “Yolcularımızdan hafif şekilde yaralananlar oldu. Sağlık ekiplerimiz tarafından ayakta tedavileri gerçekleştirildi. Yolcular tahliye edildi. Fahrettin Altay yönünden gelen diğer metro setleri Sanayi İstasyonu’na kadar çalıştı. Buradan yolcularımızı Evka-3 ve Bornova yönüne ESHOT otobüsleriyle taşıdık. Yan yatan vagonu Emniyetin olayla ilgili çalışmasını bitirdikten sonra kaldıracağız. Ulaşımda aksamaması için tek hat üzerinden karşılıklı olarak saat 08.30’den itibaren seferlere başladık” dedi.

568f5ab5c03c0e0274338a3c İzmir’de Metro Kazası… Yaralılar Var…

568f5acac03c0e0274338a40 İzmir’de Metro Kazası… Yaralılar Var…

izmir-de-metro-kazasi-6485088 İzmir’de Metro Kazası… Yaralılar Var…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here