İzlerken Gözünüzü Kırpmayacağınız 10 Jake Gyllenhaal Filmi

2974

19 Aralık 1980, Kaliforniya doğumlu, sinema ve oyunculuk camiasına doğuştan katılan Jake Gyllenhaal hemen her filminde başarısını katlamıştır. Öyle ki çoğu izleyicisi, hayranlıktan öte, kendisine platonik bir aşk beslemekte oyuncumuzun. Her rolüyle özdeşleşen; her filminde tamamen farklı karakterleri, muhteşem oyunculuk yeteneğiyle bize aktaran ve empati kurmanın da ötesine geçmemizi sağlayan biridir kendisi. Ergenlik çağında sergilediği profesyonelliği ‘October Sky’ ile kendine derinden bağlanmamızı sağlamıştır. Bundan sonraki tüm filmlerinde de aynı performansı göstermesi dileğiyle, sizinle seçtiğimiz filmlerini paylaşalım. Şimdiden keyifli seyirler dileriz…

#1 October Sky (IMDb:7.8)

Hayallerinin peşini asla bırakmayacak olan azimli ve başarılı bir genci anlatmaktadır. Mutlaka çocuklarımıza, meslek seçimi kargaşası yaşayan arkadaşlarımıza ve hayata pes etmiş herkese izletmeliyiz.

#2 Donnie Darko (IMDb:8.1)

İzlerken beyninizi boşaltmanız ve berrak bir zihinle ekrana odaklanmanız gerekmekte. Biraz kafanız karışabilir hatta belki devreleriniz yanabilir. Zamanda yolculuğu baz alan filmimizde süper kahramanımız oldukça kafa karışıklığı yaşıyor ve bunu bize de çok güzel yansıtıyor. Vaktiniz varsa iki kez izlemenizi tavsiye ederiz.

#3 Source Code (IMDb:7.5)

Bilim kurguda farklı bir boyuta atlayan bu filmde epeyce hüzünlenecek ve olaylara müdahale edemediğiniz için biraz deliye dönecekiniz.

#4 Prisoners (IMDb:8.1)

Her tahmininizde ters köşe olacağınız ve heyecandan yerinizde duramayacağınız, bir solukta bitireceğiniz bir film. Siz de karakterlerle birlikte acı çekeceksiniz hazır olun.

#5 Southpaw (IMDb:7.6)

Aksiyon ve dramanın muhteşem harmanı olan bir filmdir.

#6 Nightcrawler (IMDb:7.9)

Para kazanma hırsıyla zekayı birleştiren başrolümüz hop oturup hop kalkmamıza neden oluyor. Hem eğlenceli hem sürükleyici olan bu filmi çok seveceksiniz.

#7 Brokeback Montain (IMDb:7.7)

Eşcinsel iki karakterin aşkını tüm imkansızlıklar içinde ne kadar masumane yaşadığını anlatan bu filmde empati yeteneğiniz oldukça gelişecek.

#8 Everest (IMDb:7.4)

Gerçek hayattan uyarlanan bu film, yoğun kar yağışında hayatta kalmaya çalışan dağcıları anlatıyor. Eğer bu sporla ilgileniyorsanız çok farklı bakış açısıyla izleyeceğinize eminiz.

#9 Jarhead (IMDb:7.1)

Bu filmde Anthony Swoffor’un Körfez Savaşı anıları anlatılmaktadır.

#10 Brothers (IMDb:7.1)

Birbirine zıt karakterde iki kardeşi konu alan filmde psikolojik buhran, suçluluk duygusu ve benzeri duygular işlenmiş. Abisinin yokluğunda, abisinin karısıyla yasak aşk aşamanın eşiğine gelen Tommy bakalım bunu nasıl açıklayacak?

Bir Cevap Yazın