İşte Canan Karatay Hakkındaki Şok Soruşturmanın Ayrıntıları

2123

Canan Karatay kimdir ?

111111

1943 yılında Elazığ’da doğdu. 1961 yılında Üsküdar Amerikan Kız Lisesi, 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.1972 yılında İstanbul Üniversitesi Tedavi Kliniği’nde iç hastalıkları uzmanlık eğitimini tamamladı. İngiliz hükümeti bursu ile Liverpool Regional Cardiac Center’da kardiyoloji alanında uzmanlık eğitimine başladı. 1974-1976 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tedavi Kliniği’nde baş asistan olarak çalıştı. Karatay, görevini Grup Florence Nightingale Hastanesi‘nde sürdürmektedir. Canan Efendigil Karatay Türkiye’de ilk kez uyluk atar damarı yoluyla koroner anjiografi yapan hekimdir.

Karatay, mesleğe 50 yılını verdi ve 4 farklı kıtada hekimlik yaptı. Başarılı ameliyatlara imza attı.

Prof.Dr. M.Canan EFENDİGİL KARATAY’ın “KARATAY DİYETİ KİTABI”

Çıkardığı kitapla birlikte yayımladığı sansasyonel bilgiler hızla yayıldı. Sempatik ve doğal tavırlarıyla da gönlümüzde yer etti.

Sosyal medyadaki caps akımı onu da içine aldı. Bir kaç caps eklemeden geçemeyeceğim. 🙂

26

 

27

Bunu önümüzdeki kurban bayramına binaen söylediğini kabul ediyoruz.

 

 

12

23

 

Genç kuşağa kadar kendini tanıtıp, fikirlerin neşeli bir şekilde temel bazda aktarabildi. Ama şu sıralar ortalarda dolaşan haberler hepimizi üzdü. Prof. Dr. Canan Karatay’ın 15 gün süreyle meslekten men edildiği iddiası ortaya atıldı. Ancak ‘men kararı’nı İstanbul Tabip Odası (İTO) yetkilileri doğrulamadı.  Ayrıntılar ise şu şekilde yer buldu :

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) yaptığı başvuru sonrası alındığı iddia edilen ‘men kararı’nı yayımladı.Fakat İstanbul Tabip Odası (İTO) yetkilileri doğrulamadı. Dr. Hasan Oğan Karatay ile ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiğini ancak alınan bir karar olmadığını aktardı. TJOD ise, sitesine koyduğu açıklamayı gün içinde kaldırdı.

111

Karatay, “Konu hakkında yargı süreci devam ediyor, kesinleşmiş bir karar yok” dedi.

Çoğu hekimin onu ağır hakaretlerle itham etmesine karşın, Karatay yöntemlerinden memnun kalan yüzlerce okuyucu var. Kafaları karıştıran şey ise, tek güvencemiz doktorların kendi aralarında böyle keskin sınırlarla ayrılmaları. Ya çıkar ilişkileri diğer hekimlerin cüzdanlarına çomak sokuyor ya da Karatay’ın emeklilik vakti geldi..

Bunu zaman gösterecek.

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir