İstanbulda Gezilecek Yerler İçin 10 Öneri

3692

İstanbulda gezilecek yerler denince akla sayısız güzelliklerle dolu hoş mekanlar gelir. Kimi yerler buram buram tarih kokarken kimi yerlerde günümüzün eğlence anlayışına çoktan ayak uydurmuştur bile. İstanbul  konumu itibariyle bir çok medeniyete ev sahipliği yapması sebebiyle tam bir kültür başkentidir. Bu sebeple İstanbulda gezilecek yerler arıyorsanız bu yazımız tam size göre. Çünkü yazımızda İstanbulda gezilecek yerler  denildiğinde kültürel, eğlenceli,stres alan,tarih kokulu ya da boğazın tadını çıkarmalı bir gezinti planlıyorsanız, aradığınızı bulmanıza yönelik öneriler var.

İstanbulda gezilecek yerler ;

#1. İstanbul Lunapark Vialand

istanbulda gezilecek yerler
Vialand yeni nesil istanbul gezilecek mekanları arasına girmiştir

Eğer aradığınız yüksek dozda eğlence ise İstanbul Lunapark Vialand tam size göre. Hem de öylesine bir Lunapark değil. Tasarımı, büyüklüğü, çeşitliliği ile kesinlikle kalite kokan; çocuklarınızla ya da içinizde ki çocuk ile doyasıya eğlenmenizi garanti eden Türkiye’nin şimdilik ilk ve tek tema parkı olan Vialand gidilip görülüp eğlenilmesi gereken çok hoş bir yer.

#2. İstanbul Akvaryum

istanbul akvaryum

Dünya’nın en büyük tematik akvaryumu olma özelliği ile eğer aradığınız gezerken öğrenmek ve keşfetmek ise İstanbul Akvaryum tam size göre. Aynı zamanda akvaryum kendine özgü konsepti ile içerisinde restoranlar, kafeler, 5D sinemalar ile dinlenmeniz içinde imkan sağlıyor. Ayrıca düşünün dev köpek balıkları ve diğer deniz canlılarını hayret ile izliyorsunuz, maceraperest ruhunuz izin verirse profesyonel bir ekip eşliğinde sizde onlarla birlikte yüzme imkanı bulabilirsiniz.

#3.Via Port Avm

via port

Eğer aradığınız İstanbul’da gezerken, uygun fiyatlara kaliteli alışveriş yapmak ise Via Port Avm mutlaka uğramanız gereken yerlerden. İstanbul’un en büyük Outlet alışveriş merkezlerinden olan Via Port’ta bir çok mağazayı bulabilirsiniz.

#4.Atatürk Arboretumu

atatürk arboretumu

Sonbaharın tadını çıkarmak için İstanbul’da gidilebilecek en güzel yerlerden biri Atatürk Arboretumu’dur. İstanbul Üniversitesi’ nin bilimsel araştırma ve gözlemler yapma amacı ile oluşturduğu harika bir doğa müzesidir.İstanbulda gezilecek yerler sonbaharın renklerini düşünün, bu doğa müzesinde hayal gibi anlar yaşatacaktır.

#5.Emirgan Korusu

emirgan korusu

İstanbul’un trafiği, kalabalığı ve gürültüsünden kaçış için ideal yerlerden biri de Emirgan Korusu’dur. Boğaz manzarası, lale bahçesi ile önce güzel bir yürüyüş yapıp bu doğallığı içinize çekip sonrasında da harika bir kahvaltı yapmak için güzel bir yer.

#6. Minyatürk

Minyatürk

Kısa bir zamanda küçük bir Türkiye turu yapmak ister misiniz? Hemde İstanbul’da. O zaman gezip görmeniz gereken yer Minyatürk. Her yaştan insanın ilgisini çekecek bir yer olan Minyatürk Türkiye’nin farklı illerindeki kültür hazinelerinin minyatür örneklerinin tek seferde ve aynı mekanda gezilebilmesini sağlayan dört dörtlük bir kültür gezintisi yapmanızı sağlar. İstanbulda gezilecek yerler konusunda en doğru, eğlendirici ve öğretici mekanlardan biridir.

#7. Pierre Loti Tepesi

pierre loti
İstanbulda gezilecek yerler içinde farklı bir ruhu vardır Pierre Loti tepesinin.

Haliç’in olağanüstü manzarasını izlemek için önce teleferik ile başlıyor Pierre Loti macerası. Daha sonra bu eşsiz manzarayı izlemek için Pierre Loti’de güzel kafeler ve restoranlar da var. İstanbul’a farklı bir açıdan bakmak isteyenler için harika bir yer Pierre Loti. Gidilmeli, deşarj olunup dönülmeli.

#8.İstiklal Caddesi

istiklal caddesi beyoğlu
İstanbulda gündüz ve gece fark etmeden keyifle gezilecek yerlerden biridir İstiklal caddesi.

İstanbulda gezilecek yerler de ruh haliniz ne olursa olsun, aradığınız neyse İstiklal Caddesi ‘nde bulmanız mümkün. Alışveriş yapmak isterseniz mağazalar, pasajlar, oturup dinlenmek için kafeler, tarih kokan müzeler, kilise ya da kitapçı ne ararsanız var. Sadece İstanbul’un ruhunu hissetmek isterseniz bile o da mümkün. Eğer yolunuz İstanbul’a düşerse İstiklal Caddesinden mutlaka geçin. Öyle alelacele değil yavaş yavaş hissede hissede geçin.

#9. Galata Kulesi

İstanbulda gezilecek yerler

İstanbul’u simgeleyen yapılardan biri de Galata Kulesi’dir. 9 katlı bir kule olup 7 katını asansör ile diğer 2 katını ise merdivenle çıktıktan sonra göreceğiniz manzara tüm bu zahmete değecektir. Aynı zamanda içerisinde bulunan restorantta romantik bir yemek ile manzaranın da tadını çıkarabilirsiniz.

#10. Kız Kulesi

istanbulda gezilecek yerler
Kız Kulesi İstanbulda gezilecek yerler içinde olmazsa olmaz efsanevi bir mekandır

İstanbulda gezilecek yerler denilince yerli, yabancı muhtemelen herkesin aklına ilk Kız Kulesi gelir. Tarih boyunca adından sıkça söz ettirmesiyle Kız Kulesi hakkında bir çok efsane ve rivayet vardır. Gelin biz bu efsanelere bir köşeye bırakalım ve günümüzde ki yerine bakalım. Eğer vaktiniz varsa rezervasyon yaptırıp güzel bir yemek yiyerek kız kulesinin tarihi geçmişine kendinizi bırakabilirsiniz.

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir