İstanbul-Kadıköy’de Gidilmesi Gereken 10 Mekan

17185

İstanbul Mekanları

İstanbul Anadolu Yakası Mekanları

Kadıköy Mekanları

İstanbul insanları artık Asya Avrupa olarak değil, Kadıköy insanı ve Taksim insanı diye ikiye ayrılmış durumda. Taksim ne kadar kalabalık, gürültülü ise Kadıköy’de bir o kadar sakin mekanlar ve kendi halinde insanlarla dolu.

İki yakanın da gezilecek, görülecek bir çok güzel mekanı olduğunu ve hepsini göremediğimizin farkındayız. Bu liste de kültürel değil ancak arkadaşlarınızla Kadıköy’de vakit geçirmek isterseniz eğer, size tavsiye etmek istediğimiz Kadıköy sakin mekanları sıraladık..

Kadıköy Sakin Mekanlar

#1 The Dreamers Cafe

Siz de birçoğumuz gibi film ve dizi karakterlerinin sıkı fanıysanız, The Dreamers Cafe’de keyifli vakit geçirebilirsiniz. Caferağa’da olan cafe’nin hemen yanında da film ve dizi karakterlerinin küçük figürlerinin satıldığı bir dükkan var.

thedreamerscafe-sonbisey

#2 My Chef

My Chef’de her damak tadına uygun yemeği bulabilirsiniz. Ekmek içinde mercimek çorbasından, İtalyan pizzasına kadar geniş bir yemek yelpazesi var. Her daim tıka basa dolu olan My Chef’e gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerektiği aklınızın bi köşesinde bulunsun. Yoksa maalesef kapı önünde beklemek durumunda kalıyorsunuz.

mychef-sonbisey

#3 Lal

Eğer siz de salaş ve loş ışıklı mekanlardan hoşlanıyorsanız, iş çıkışında hem kafa dinlemek için hem de şirin bahçesinde bir şeyler yudumlamak için seçim yapabileceğiniz en şirin barlardan biri.

lal-sonbisey

#4 Ayı

Her daim tıklım tıklım dolu olan Ayı Bar’da arkadaşlarınızla keyifli sohbetlerin yanında, okul yıllarımızdan aşina olduğumuz atari konsollarında oyun oynamanız ve eski zamanın eğlencesini tatmanız da mümkün. Yaz yada kış fark etmez kapı önünde ki müşterilerinin eksik olmaması, Ayı Bar’ın uzun zamandır çizgisinin kaybetmediğinin kanıtı.

ayı-sonbisey

#5 Moda Sahili

Kadıköy’e gelipte Moda sahiline uğramadan giderseniz ayıp etmiş olursunuz. Boylu boyunca kocaman kayalarda, deniz kenarında oturup manzaranın keyfini  çıkarabilirsiniz.

modasahili-sonbisey

#6 İncir Pub

Hafta sonu dans edip eğlenmek için şahane bir mekan olan İncir’de diğer saydığımız mekanlar kadar dolu oluyor. İçeriye girerken damsız girilemez tarzında minik sorunlar yaşansa da, cumartesi gecesi için güzel bir tercih olabilir.

incir-sonbisey

#7 Caddebostan Sahili

Caddebostan sahili ise daha çok yaz ayından tercih edilebilir. Çünkü yemyeşil çimenleri ve deniz sıfır olması, paten kayanlar için, köpek sahibi olanlar için, çocuklarıyla vakit geçirmek isteyenler için daha uygun.

caddebostan-sonbisey

#8 Yengeç Bar

Yengeç Bar ise daha çok genç kesimin takıldığı ancak içeride ki dekorasyonu ile her jenerasyonu kucaklayan bir bar. Vintage ve old fashion bir tarzı olan Yengeç’te de atari konsollarında oyun oynayabilirsiniz…

yengeç-sonbisey

#9 Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Sadece sanata dair değil aynı zamanda sanata dair planlarınızı yaparken çayınızı, kahvenizi, biranızı yudumlayabileceğiniz bir mekan. Kesinlikle uğranması gereken mekanlardan biri, koskocaman bahçesi ve içerinin sanatla kuşatılmış havası, rahatlatıyor.

nazımhikmet-sonbisey

#10 Rexx Sineması

Ve tabii ki Rexx Sineması.. Uzuuun yıllardır olduğu yerde hala dimdik duran Rexx Sinemasında, vizyona giren filmleri izlemeye gidebilirsiniz. Tam barlar sokağının köşesinde olan mekandan çıkışta da birer bira içmeniz için çokta uzağı gitmenize gerek kalmayacak.

rexx-sinemasi-sonbisey

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir