iPhone 6S Almak İçin Böbreğini Satmaya Çalışan Gençler

2409

Apple fanatikliği tüm dünya üzerinde yayılmaya devam ediyor. Özellikle Çin’de çok yaygınlaşan bu fanatiklik ülkede alım gücünün de düşük olması nedeniyle insanları daha farklı stratejilere yöneltiyor. Geçtiğimiz günlerde bir sperm bankasının sperm bağışı karşılığında iPhone vereceği haberlerini duymuşsunuzdur. Şimdi de iki genç arkadaş böbreklerini satmak istediler.

2C5F25AF00000578-3236510-image-a-1_1442393595398 iPhone 6S Almak İçin Böbreğini Satmaya Çalışan Gençler

Çin’in Jiangsu eyaletinde yaşayan iki genç arkadaş Wu ve Huang Apple’ın yeni ürünü iPhone 6S‘i satın almak istedi ancak bunun için yeterli paraları yoktu. Yeni telefonu bir an önce denemek için ön sipariş verdiler. Bu sırada da gerekli parayı bulmayı umuyorlardı ancak işer planladıkları gibi gitmedi.

Özellikle gençler arasında moda haline gelen bu pahalı ürünü alabilmek için Çin’de son zamanlarda böbrek satma esprileri de yaygınlaştı. Huang da espri amacıyla arkadaşı Wu’ya böbreklerinden birini satabileceklerini belirtti. Ancak arkadaşı Wu bu durumu ciddi ciddi düşünmeye başladı. Ön siparişini verdikleri ürünün ödeme tarihi yaklaştıkça çaresizlik içinde böbreklerini satmak için alıcı aramaya başladılar.

2C5F258F00000578-3236510-image-a-5_1442393638028 iPhone 6S Almak İçin Böbreğini Satmaya Çalışan Gençler

Türkiye’de olduğu gibi Çin’de de organ satışı yasak. Bu yüzden gizliden bir alıcı bulmak için Çin’de yaygın kullanılan sosyal medya sitesi QQ üzerinden alıcı ayarlamaya çalıştılar. İletişime geçtikleri kişi kan grubuna ve sağlık durumlarına göre böbrek başına 10 bin dolar ile 20 bin dolar arası ödeme yapabileceğini belirtti. Gerekli testler için de bir hastanede buluşmayı teklif etti. Ancak buluşma günü böbrekleri satın alacak olan kişi gelmeyince Wu, böbreğini satmaktan vazgeçti. Huang’ı da vazgeçirmeye çalışsa da başarılı olamadı ve Huang’ın böbrek satabilmek için tekrar girişimlerde bulunması üzerine polisi arayarak kendilerini ihbar etti. Wu yakalandı, Huang ise polisten kaçtı.

Kaynak: Dailmail

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here