iOS 9 İçin İlk Jailbreak Yayınlandı!

1251

Şu anda olduğu gibi her zaman bu teknoloji zımpırtılarının bir yenisi çıkıyor ve bu da insanların elindekileri beğenmemesine, bir yenisini istemesine neden oluyor. Bunu hastalık haline getirenler bile var. Bize sorarsanız bu normal değil ancak insan telefonunun işlemcisi ve yavaşlığından bazen haklı bir şekilde sıkılabiliyor. Normal bir zamanda değil ama acelen olduğunda, bir bilgiye acilen ulaşmak istediğinde, en yakın eczaneyi ararken vs. bu yavaşlık insanı sinirlendirebiliyor. Aslında iOS biraz bununla ilgili. Bilmeyenler için açıklamak gerekirse; kullanımı kolay arayüzü, özellikleri ve güvenliğiyle, iPhone, iPad ve iPod touch’ın temelini oluşturur ve iOS 9, Apple donanımlarında bulunan ileri teknolojilerden tam olarak yararlanmak üzere geliştirildiği için, aygıtlarınız daima zamanın ötesindedir.

İlk iOS sürümlerinden beri bağımsız geliştiriciler tarafından desteklenen jailbreak programı artık iOS 9’u destekliyor.

Apple’ın en güncel mobil işletim sistemi iOS 9.0.2 sürümü için Pangu Jailbreak aracı yayınlandı. Jailbreak konusunda uzman ekip Pangu, şimdilik ilk jailbreak çözümü.

 

ios-9-jailbreak-pangu

 

iOS 9 ve iOS 9.0.2 sürümlerini destekleyen jailbreak işlemiyle cihazlarınızı Apple’ın belirlediği sınırların dışına çıkarabilirsiniz.

Kimi kullanıcılar bu işlemi yakından takip ederken, çoğunluk ise kullanmama yönünde seçimini yapıyor. Özgürlük vaad eden bu işlem App Store’da yer almayan uygulamaları cihazınıza kurmanıza olanak tanıyor. Ancak tabii ki bu çeşitli güvenlik sorunlarını beraberinde getirecektir. Devam etmeden önce hatırlatalım. Jailbreak işlemi Apple tarafından desteklenmemekte ve cihazınızı garanti kapsamı dışına çıkarmaktadır.

ios-9da-jailbreak-yapmak-imkansiz-hale-geliyor-2015-05-26_m

Kaynak: F5 Haber

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir