İnsanı Hayattan Soğutan 10 Karakter

3469

Hayatımızın hemen hemen her döneminde, bizlere zulüm olan bazı insanlar vardır. Bu bazen her gün görmek zorunda kaldığınız, bazen köşe bucak kaçtığınız insanlar olabilir. Ama görmekten, onlara maruz kalmaktan kaçınmak resmen Allah’ın emridir. İşte gördüğünüzde derhal kaçacağınız, insanı hayattan soğutan 10 karakter..

 

#1 Toplu Taşımalardaki Çok Bilmişler

Hemen hemen her toplu taşımada karşılaşabileceğiniz, ortada dönen her konuya kulak misafiri, şoför ile girilen her münakaşanın başrölüdürler. Şoförün ne zaman yolcu alması gerektiğini, ne kadar hızlı gitmesi gerektiğini, camların ne zaman açılacağını, kimin ayakta kalıp kimin oturması gerektiğini hep bu insanlar bilir. Kaçın.

 

#2 Söyleyin Bizde Gülelimciler

Bu insanların büyük bir yüzdesini öğretmenler oluşturur. Yapacak başka işi yokmuş yahut sade bir “sessiz olun” yetmezmiş gibi. “Gülünecek bir şey varsa söyleyin bizde gülelim” gibi sinir bozucu cümleler kullanırlar. Bunların amacı hayatta mutlu insanların olduğunu kabul etmemektir. Gülün.

 

#3 Her Gece Duvara Vuran Komşular

Arkadaşlarınız gelir veya biraz müzik açarsınız veya güzel vurdulu kırdılı bir film izliyorsunuzdur yada bir müzik aleti çalıyorsunuzdur. Hemen duvara vurur bunlar. Hiç bir sese tahammülleri yoktur. Oysa ki onlarda zamanında genç olmuşlardır. Duvara vurmalara aldırış etmezseniz, kapıya kadar gelme yüzsüzlüğünü de gösterebilirler. Sabırlı olun.

 

#4 İşinizi Halletmemekte Israrcı Müşteri Temsilcileri

Çağrı merkezini aradığınıza göre, büyüh ihtimalle bir aksilik vardır ve bunun bir an önce çözüme kavuşmasını istersiniz. Ama bu insanlar uzatır da uzatırlar. Mağduriyetinizi çabucak gideren sayılı firmalar vardır. Çoğu zaman aynı şeyleri tekrar eder durur, biraz gazınızı alır ve konuşmayı sonlandırırlar. Kapatın.

 

#5 Sürekli Komik Video İzleten Arkadaşlar

Arkadaş ortamında sohbet ederken, habire araya telefonu sokup bir şey izlemenizi rica eder. İzledikten sonra onunla birlikte de gülmek zorundasınızdır. Kaçın.

 

#6 Fotoğraf Beğenmeyen Kızlar

Bu kızlar her gün onlarca selfie çekmeleri ile yetinmezler ve arkadaş ortamlarında mutlaka birilerinin eline telefon tutuşturup, “hadi bizi çek” derler. Çekersiniz, birinde gözü kapalı çıkar, birini hiç beğenmez, birinde başla bir yere bakar. Helak olursunuz. Kaçın.

 

#7 Sınavım Çok Kötü Geçti İnekleri

Sınavdan hemen sonra ağlamalık ifadeyle, sınavlarının çok kötü geçtiğini söyleyip, çok düşük alacağını iddia ederler, sınav açıklanana kadar somurturlar ve sınav açıklanacağı gün, “pff açıklanmasın yaa” diye triplere girerler ama muhtemelen 80 ile 100 arası bir not alacaklardır.

 

#8 Sosyal Medya Akrabaları

Alakalı alakasız gönderilerin altında, hal hatır sormak ile ünlüdürler. “Benim yakışıklı oğlum”, “teyzesinin bir tanesi” gibi fotoğraf yorumları ile tam bir anasının kuzusu olursunuz.

 

#9 Size Göbek Attırmaya Yeminli Olanlar

Kendileri oynamayı seviyor diye, bütün kainata göbek attırmaya çalışırlar. Teklif etmekle kalmayıp, kolunuzda tuttuğu gibi pistin ortasına çekmek için ellerinden geleni yaparlar. Kaçın.

 

#10 Espri Yeteneği Olmayan Arkadaşlar

Aslında sevdiğiniz, ama durmak bilmeden iğrenç espriler yapan, aksine çok komik olduğunu iddia eden sevgili arkadaşlarımız.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir