İnsan Derisi İle Yapılmış Eşyalar Ve Korku Dolu Hikayeleri

6054

Tüyleriniz ürperdi değil mi? Çünkü koyunların yılanların derileri her emrimize ve ihtiyacımıza amade şekilde yüzülebilir ama bizimki ne münasebet? Aslında bir ders gibi geliyor ama altında yatan acımasızlık tabi ki inkar edilemez. Tekrar parmak basmak isteriz bizim için ne kadar vahşet ise hayvanlar için de öyle, olmalı.

#1 Fransız’daki ihtilal sırasında insanlar katledilerek derileri yüzüldü. Bu durumu fırsat bilen tüccarlar da oldu tabi. Çantalar, cüzdanlar ayakkabılar yapıldı.

jcpenny

#2 Jan Ziska adlı kişi ilk protestoculardandı ve ölünce yine ses çıkarmak için derisiyle davul yapılmasını istedi, bu vasiyeti yerine getirildi.

CS-Ziska1

#3 Louis Antoine adlı kişi yine Fransa’da yaşayan ve aşık olup karşılık bulamadığı kadını öldürterek derisinden yelek yaptırmış kişidir.

Saint-Just-French_anon-MBA_Lyon_1955-2-IMG_0450

#4 James Allen adlı kişi kendi biyografisini öldükten sonra kendi derisiyle yapılan kitaba bastırmak istedi ve nitekim isteği gerçekleştirildi.

bu-kitaplar-insan-derisinden-insan-derisi-kitap-fransa-1425016

#5 Henri Pranzini adlı dolandırıcı öldükten sonra ondan nefret eden kişiler, dişlerinden küpeler derisinden sigara kutuları yapmışlardır.

uyuyuyuyuyuy

#6 1876’da Mahnenrolhz adlı bir ayakkabıcı, ölen ve kimsesi olmayan yaşlıların derileriyle ayakkabı yaparak Smithsonian’a gönderdi.

gercek-insan-derisinden-yapilmis-7-esyanin-hikayelerine-cok-sasiracaksiniz5

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir