İngilizce Öğrenenlerin Mutlaka Yararlanması Gereken 6 Site

13135

İngilizce öğrenilen diller arasında liderliğini henüz kimseye kaptırmadı. 300 milyondan fazla kişi İngilizce öğreniyor. Bunu Çince takip ediyor ve üçüncü sırada da İspanyolca yer alıyor.

Bir yabancı dil yanlış yöntemlerle çalışıldığında büyük bir zaman kaybı oluşuyor. Bu zaman kaybını ortadan kaldırmak ancak verimli çalışmanın yolunu bulmakla mümkün. İşte bu anlamda bu sitelerin hızınıza hız katacağına inanıyoruz. Öyleyse kolay gelsin!

#1 Tureng

Tureng_Sozluk_Windows-3-427X203

Türkçe-İngilizce, İngilizce-Türkçe formatında olan Tureng, veritabanında 2 milyondan fazla sözcük barındıran en iyi çevrimiçi sözlüktür. Sözcükleri çoğu zaman örnek cümleler içinde de görebilirsiniz. En önemli fonksiyonu ise bir sözcüğün üç farklı aksanla telaffuzunu dinleyebiliyor olmanız.

Kısacası Tureng her daim tarayıcınızın bir sekmesinde yer almayı hak eden bir site.

#2 Voscreen

o_19bsgi2reugos9tvk83guv1c

Anadili İngilizce olan insanları anlamak zor iştir. Voscreen bu zorluğun üstesinden gelmek isteyenler için en iyi site diyebilirim.

İngilizce öğrenirken yapılan en büyük hatalardan biri kağıt üstünde çılgınlar gibi dil bilgisi çalışmaktır. Bu tarz verimsiz çalışmalar yerine tamamen ücretsiz olan bu platformu düzenli olarak kullanmanın getirisi çok çok büyük olacaktır. Çalışmalarından verim almak isteyenler için birebir.

#3 Reverso

dictionnaire-en-ligne-reverso

İngilizce bir fiilin bütün zamanlardaki çekimini görebildiğiniz Reverso çok yararlı bir site.

#4 ESLPOD

itunesimage3

ESLPOD aktif olarak podcast yayınlayan harika bir site. Her yayında farklı bir konuyu işliyorlar. Yabancı dilde anlatılan belirli bir konuyu anlayıp ona göre mantıklı cevaplar verebilmek en sağlıklı iletişimin kurulduğunu gösterir. ESLPOD bu iletişim noktasına varabilmeniz için Voscreen ile birlikte en uygun sitelerden birisidir.

#5 News in Levels

Adsız

Bir haberi 3 farklı İngilizce seviyesinde okuyabildiğiniz çok kullanış bir site News in Levels. Ayrıca bütün haberlerin seslendirmelerini de yapıp yazının hemen altına yerleştiriyorlar. Hem de 3 seviye için ayrı ayrı seslendirmeler bunlar! Daha bitmedi. Birbirleriyle konuşup pratik yapmak isteyen kullanıcıların skype hesaplarını bırakabildiği bir liste oluşturmuşlar. Bu listeye skype hesabınızı bırakıp diğer hesapların olduğu listeyi görebilirsiniz. İyi sohbetler.

#6 Your Dictionary

179472f

Cümle içinde nasıl kullanıldığını merak ettiğiniz bir kelime var mı ? Your Dictionary fiil, edat, isim, sıfat, zarf demeden istediğiniz her kelimeyi içeren cümle örneklerini karşınıza listeleyen enfes bir site.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir