İngiliz Ayakkabıcı Yunanistan İçin Yardım Kampanyası Başlattı

1343

IMF’e olan 1.6 milyar euroluk borcunu ödeyemeyecek olan Yunanistan’da hükümet sermaye kontrolü başlatırken AB Maliye Bakanları, ülkenin geleceği üzerine toplantı üzerine toplantı yapıyor.

İngiltere’de bir ayakkabı mağazasında çalışan Tom Feeney isimli bir vatandaş ise internet üzerinden Yunanistan’a yardım kampanyası başlattı. Feeney dünden bugüne 564 bin 333 euro bağış toplamayı başardı. Kampanyanın hedefi ise Yunanistan’a 1.6 milyar Euro bağış toplayabilmek.

fft107_mf5032552

Bağış yapmak için alt sınır 3 euro olarak belirlenmiş. 3 euro bağış yapan kişiye Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras imzalı bir karpostal da gönderiliyor. Eğer 6 euro bağış yapılırsa bağışçıya zeytin salatası, 10 euro bağış yaparsa bir şişe uzo, 25 euro bağış yaparsa da bir Yunan şarabı veriliyor. 5 bin Euro bağış yapmak isteyene Atina’da bir hafta tatil de verilecek.

201507011051_euro

Feeney topladığı parayı nasıl Yunanistan hükümetine ulaştıracağına ilişkin bir soruya, “Bu konuyu benden daha iyi bilenlerin bana yardım edeceğini düşünüyorum” cevabını verdi. Kendisinin de kampanyaya 10 euro bağışladığını ifade eden Feeney eğer 3 Avrupalı’dan biri bunu yaparsa hedefi tutturacaklarını söyledi.

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir