İlkbahar-Yaz 9 Temel Rengi

9581

İlkbahar Yaz Renkleri 2018

Her yıl değişen moda, gittikçe eski dönemlerin renklerini ne stillerine bürünürken Pantone, her yıl yılın rengini seçiyor. Bunun yanında ise yılın rengine uyacak olan renkleri belirlemekle birlikte moda sektörü de her yılın başında koşturmaya başlıyor. Bu yılın moda renkleri daha pastel ve uçuk tonlar.. Bu renkler sadece moda sektöründe değil bir çok mecrada kullanılacak gibi görünüyor.

#1 Marsala

2018 yılı için Pantone, marsala rengini tercih etti. Koyu kiremit rengini andıran, kırmızı ve bordo, koyu mor arasında gidip gelen bir renk.

Marsala-sonbisey

#2 Aqua Mavi

Okyanus mavisini andıran, cam mavi de denilen mavi tonu. Tek parça elbiselerde yahut şallarda çok sık rastlanacağa benziyor. Tatile gidemezseniz, bu yıl sizin favori rengi olabilir.

aqua-mavi-sonbisey

#3 Greyfurt rengi

Turuncu desel değil, kırmızı desek değil, yoğun kirli pembeyi andıran arada koyu somon rengini andıran bu renk yılın sokak modasının vazgeçilmez renkleri arasında olacak.

Greyfurt-Rengi-sonbisey

#4 Marigold rengi

Adını aslında bildiğimiz bir çiçekten alan bu renk, 2015’in gece elbiselerinde öne çıkacak. Hardalı andıran ama koyu sarı olan, böyleee apaçık toprak rengini de hatırlatıyor.

Marigold-sonbisey

#5 Pastel sarı

Çok uçuk sarı ve kirli kremi andıran bu reng daha çok ev dekorasyonu ve aksesuarlarda kullanılacağa benziyor.

Pastel sarı

#6 Lila

Daha önceki senelerde lilanın daha koyu ve daha açık tonlarıda modanın en önemli renklerinden biri olmuştu ancak bu sene lila rengini özellikle yaz aylarında sık göreceğiz.

lila-sonbisey

#7 Pas rengi(Rust)

Kırmızı, turuncu ve toprak rengini anımsatan bu eşsiz renk daha çok salaş tarzda kullanabilirsiniz. Mayo ve bikinilerde de bu rengi kullanmanız teninizi daha bronzlaşmış gösterecektir.

pas rengi-sonbisey

#8 Elektrik mavisi

Gece mavisi, lacivert diye de bilinen bir renk. Gece davetlerinde seçeceğiniz dekolteli ve gösterişli bir elbise ile, ipek kumaşta, tadından doyum olmaz.

elektrik-mavisi-sonbisey

#9 Şişe yeşili

Özellikle yılın rengi marsala ile harika bir kombin oluşturan bu renk, haki yeşilin parlak tonu olarakta biliniyor. Mutlaka dolabınızda şişe yeşili bir parça o da olmadı bir aksesuar bulundurmalısınız.

Kaynak

2
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
hakan

Güzel bir paylaşım teşekkür ederim.

ebru dalkıran

güzelmiş bende beğendim