Hipster Giyim Tarzına Sahip Olduğunuzun 10 İşareti

2258

Hipster akımı aslında oldukça eski bir akım. 1940’lı yıllarda ortaya çıktıktan sonra bir dönem popülerliğini korumuştur. Sonrasında ise bu popülerliği kaybetmiştir. 2000’li yıllarda ise yine yavaş yavaş ilgi odağı olmaya başlamıştır.

Hipster nedir? sorusuna yaşam tarzınızla veya tam olarak betimlemek gerekirse, bakınız Jack  Kerouac ‘ın Yolda isimli romanı. Romanı okuduysanız tam olarak ne demek istediğimi anlayacaksınız. Eğer okumadıysanız şöyle özetliyeyim ” Kendini hayatın akışına, keşfetme güdüsüyle bırakmış bir adam ve <yollarda geçen> , tek bir hayata sığdırılması hayali gibi gelen ama okudukça gerçekliğine vurulduğunuz bir yaşam biçimi.”

Günümüzde tabi tam anlamıyla bu tip yaşam tarzını benimsemiş birilerini bulmak zor. Daha çok Hipster giyim tarzını benimseyenlerle karşılaşmak mümkün diyebiliriz.

Peki Hipster giyim tarzı nedir? Kıdemli bir eskici meraklısı nasıl giyinir?, Bu eskici giyim tarzına sahip olduğunuzun 10 işareti nedir? İşte hepsi bu yazıda.

Hipster giyim tarzı genel anlamda eski yırtık jeanlerden, eski salaş gömlek ve şortlardan, kalın çerçeveli gözlüklerden, vintage olan bir çok parçadan beslenir.

Biraz daha derinlemesine inersek, Hipster giyim tarzına sahip olduğunuzun 10 işareti nedir?

#1. Yaşadığınız semtte sizin gibi giyinen neredeyse yok gibiyse Hipster olma yolunun başındasınız demektir.

eskiye özlem Hipster Giyim Tarzına Sahip Olduğunuzun 10 İşareti

 

#2. Giydiğiniz hiç bir parça Avm’lerden bulunamayacak özgünlükte ise bu tarz eskiye rağbetçi olmak kanınızda var.

2 Hipster Giyim Tarzına Sahip Olduğunuzun 10 İşareti

#3. Erkekseniz ve sakalınızın boyu saçınızın boyu ile yarışır durumdaysa bu tarzınızın büyük işareti.

3 Hipster Giyim Tarzına Sahip Olduğunuzun 10 İşareti

#4. Hoş kıyafetler giyiniyor ama aslında sabit bir işiniz yok ve buna rağmen mutluysanız Hipster tarzınız, yaşam tarzınıza bile yansımış demektir.

tarz kıyafet Hipster Giyim Tarzına Sahip Olduğunuzun 10 İşareti

#5. Gardırobunuzda yırtık Jeanleriniz varsa ve onları giymeye doyamıyorsanız, aslında sizin de içinizde gizli bir Hipster bulunuyor olabilir.

yırtık kot Hipster Giyim Tarzına Sahip Olduğunuzun 10 İşareti

 

#6. Varsity ceketlere ilginiz varsa içgüdüsel olarak Hipster dürtüleriniz sizi harekete geçiriyor diyebiliriz. Ama bu ilgi çoktan sizi aşmış, dolapta 5’ten fazla Varsity ceketiniz varsa kuşkusuz siz bir Hipstersiniz.

beyaz mont Hipster Giyim Tarzına Sahip Olduğunuzun 10 İşareti

#7. Kız ya da erkek olun fark etmez, şallar tarzınızın önemli bir parçası ise ve şal takmanın bir çok yolunu biliyorsanız siz gerçek bir Hıpstersiniz demektir.

hipster sakalı Hipster Giyim Tarzına Sahip Olduğunuzun 10 İşareti

#8. Kalın çerçeveli, kocaman gözlükler sizi ve tarzınızı tamamlıyor mu? O zaman gözleriniz de sizi ele veriyor 🙂

oduncu gömlek Hipster Giyim Tarzına Sahip Olduğunuzun 10 İşareti

#9. Arada bir annenin, büyük annenin gardırobunu karıştırmak hoşuna gidiyor. Hatta içerisinde kendine uygun parçalar da bulabiliyorsan eğer ; ruhunda bu eskicilik potansiyeline sahipsin.

bohçacı tarzı Hipster Giyim Tarzına Sahip Olduğunuzun 10 İşareti

#10. Erkekseniz ve bazen kızlardan da daha dar pantolonlar tercih ediyorsanız. Sizi ve tarzınızı tamamlıyor paçaları da baya bir kıvırıyorsanız; siz Hippi ekolündensiniz bayım.

dar paça kısa pantolon Hipster Giyim Tarzına Sahip Olduğunuzun 10 İşareti

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here