Hint Dizileri 2017 En İyi Hint Dizileri Hangileri ?

18011

En güzel Hint Dizileri nedir?

En yeni Hint dizileri hangileridir?

Sadece ülkemiz açısından değil, dünya açısından da baktığımızda televizyon için üretilen tüm programların üçte birini diziler, bu dizilerin büyük bir bölümünü de her yıl yenisi hızla üretilen ve eskilerin yeni reprodüksiyonları yapılan Hint dizileri oluşturuyor.

Gündüz yemeğini yaparken mutfakta dizi izleyen ev kadınları değil sadece bu yeni hint dizileri için müptela olan  bağımlı gibi takip edenler entellektüel derinliği olan güncel kitapları okuyan, gündemi ve dünyada olan her şeyi takip eden eğitimli gençler arasından da çıkıyor. Bu  kesimde arkası yarın misali hint dizileri takip eden ve seri hint dizileri yayınlanma programları için sürekli TV dergilerini araştıranlar azımsanmayacak kadar çok. Türkiye’de batıdan doğudan uyarlanan diziler her ne kadar Türk usulü izlenip sevilirse de, bir de orijinali alışkanlık yapan diziler var.

Bollywood, ürettiği yeni Hint dizileri ile tıpkı bizlere benzeyen kültürel ve folklorik yapıyı, taşralı, muhafazakar sosyolojiyi ve platonik aşıklarıyla, süzgün bakışlı kızları ve sert bakışlı oğlanlarıyla  çekirdek çitler gibi fark ettirmeden insanı etkisi altına alan şarklı bir aurası var. Hint dizilerinin bir diğer Türk izleyiciye cazip gelen yanı ise, Hint dizileri içinde kendimizden bir şeyler bulmamız olabilir. Bu dizilerde bir dizi aktörü size Kemal Sunal filmleri canlandırılan yerleşik sisteme, feodal düzene ve adaletsizliğe başkaldıran sevimli karikatür karakteri, diğer bir aktör ise Cüneyt Arkın mafya, suç çeteleri, sokak serserileri ile güç, kanun ile yanlışlarla mücadele eden gözü kara Komiser Murat karakterini hatırlatabilir ve bu çeşit farklı tiplemelerin Türk sineması içinde de bolca örneğinin olması büyük bir benzerlik ve göz aşinalığı oluşturur.

En iyi hint dizileri isimleri nelerdir ?

Hint dizileri isimleri, anlaşıldığı üzere Hindistan gibi sınıfsal kastlarla ayrışan bir toplumun, gelenek, görenek ağırlıklı yapısı ile ülkede her durumda ‘davul bile, dengi dengine’ misali, seven ama kavuşamayan esas oğlan – esas kız hikayeleri ile sanki bizim alıştığımız Fatma Girik, Türkan Şoray tiplemeli Yeşilçam hikayelerini andırıyor ve bizleri konuya birden ısındırıyor. Esas oğlanın, kız arkadaşının babasının sınıfsal farklılıklarını anlatan nasihatlar sonrasında mahzun mahzun, gönlü kırık bakışları ve birden fonda duyulan oryantal müzikle dans etmeye başlayan hüzünlü şarkılar ve dans figürleri ile zenginleşen senaryo veya sevincini gerdan kırarak oynamaya başlayarak gösteren esas kız, şarkı söyleye söyleye arkasından gelen esas oğlan ve yan fonlardan fırlayan yüzlerce Hintli figüranla hem ağlatıp, hem güldürüp, hem de eğlendiren hint dizileri. Ayrıca hind dizileri fantastik dans figürleri ile dans etmeyi ve özellikle kolbastı tipi saçmalıkları, dans kabul eden coğrafyamız için hayal gücünü genişleten yeni çarpıcı figürleri dizilerin takipçilerine öğretiyor. Hint dizileri çok etkileyici ve hızlı, otantik ve illa şarklı  hint dizi müzikleri ile biliniyor ve özellikle hint dizileri 2017 yılında daha da hareketli müzikleri ile hint dizisi sevenlere daha güzel dizi seyirleri de vaat ediyor.

Hint dizileri Kanal 7 de neden seviliyor?

Ülkemizde Kanal 7 dizileri arasında toplumun talep ve rating durumunu göz önüne alarak çok sayıda Kanal 7 hint dizileri yayınlamış halen yayınlamaktadır. Bu dizilerin hint dizileri izle Türkçe altyazılı olarak, yeni hintdizileri ve en yeni hint dizileri,  hint dizileri yeni bölümler, tekrar bölümleri ile Kanal 7 televizyonu Türkiye’de  hint dizi cenneti  hamlesini yapmıştır.

En İyi Hint Dizileri Listesi

Hint dizileri isimleri ile farklı görünse dahi yapılan özgün tercümeleri ile onlarda yerlileşmiş durumda. Ayrıca en çok hint dizisi meraklıları açısından önemli olan Hint dizi Türkçe dublaj veya Hint dizileri Türkçe altyazılı olup olmadığı olup bu konu en iyi hint dizileri içinde olmazsa olmazlardandır.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon (Bu Aşka Ne Ad Vermeli)

en çok izlenen hint dizileri
Popüler Hint dizileri

Bu Hint dizisi tam 398 bölüm! Biraz korkmuş olsanız da ‘Ben 105. Bölümden başlayayım, şöyle bir bakar beğenirsem devam ederim’ demeyin! Çünkü aynen şöyle olacak; siz izlemeye başladıktan ve 398. Bölümü de devirdikten sonra ‘nasıl ya, ben en iyisi baştan açıp 105 bölüme kadar bir bakayım’ diyecek, hatta kesmezse aralardan hit bölümleri de seçip tekrar izleyeceksiniz. Hint dizileri bölüm ortalamalarının 20 dakika olduğunu varsayarsak ve sıkılmayacağınız garantisini de üzerine eklersek yazıyı okuduktan sonra dizi arayışınıza çözüm olacak en çok izlenen Hint dizileri arasında birinci sıraya Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon (Bu Aşka Ne Ad Vermeli) koyuyor ve öneriyoruz.

Buna pek spoiler demeyelim ama biraz ipucunu da esirgemeyelim; Bizim Türk kızlarının  ‘tıpkı ben’ diyebileceği gibi güzelinden, sevgi dolusundan bir kız Kushi Kumari Gupta! Her üzüldüğünde bizim kilo yapar diye uzak durduğumuz şerbetli tatlılardan jaleb’i pişirip pişirip yiyor. Onu üzen ve jaleb yemeye sevk eden esas oğlan Arnav Sing Raizada ise tam tersine sevgiye filan inanmayan, güce paraya tamahlı, inançsız, nemrut ama sonunda yola gelmesi muhtemel bir karakter diyelim! Hint Dizileri  isimleri içinde saklanan ana fikir ve tema gereği hem güldüren, hem de üzen çoğu zaman hikaye içinde bir şeyler öğreten kurgu senaryosu ile Hindistan gerçeklerinden kopuk olmayan sürekli bir hikaye ile haftalarca seyircilerini merakla bekletip dizilerini izlettiriyorlar. Bu kısım bir ticari poazarlama başarısı olup  Bu aşka ne ad vermeli izleyin, varın siz bulun!

Meri Aashiqui Tum Se Hi (Benim Aşkım Sensin)

Hint dizileri
Benim aşkım sensin bir diğer popüler Hint Dizisi !

Hint dizileri sıklıkla klasik hikayesinde bir ‘zengin kız fakir oğlan hikayesi’ile izleyicisini izlemeye ve takip etmeye değer bir senaryo ile kendini gösterir sizde bu bilindik hikayeye hazır mısınız? Konağın yakışıklı hizmetkarı Ranveer’in adı Ishaani olan güzel kıza duyduğu aşktan koskoca dünyada kaç tane kalmış olabilir ki? Hatta öylesine bir aşk ki şartlar öyle gerektirip de sevdiği kız için münasip bir talip ararken aşkın dozundan uyuştuk izlerken! Bu Hint dizisinde böyle tutkulu aşkları izlemek kemirilen tırnaklara mal olsa da, bir erkeğin çocuksu ve safça sevgisini görmek belki de bazı kadınları ‘kurbağa öpe öpe böylesini bulurum’ umuduna kaptırıyor.

Meri Aashiqui Tum Se Hi (Benim Aşkım Sensin) her ne kadar biteli çok olsa da izleyip bitirenleri yeniden izletecek, izlemeyenleri yerinden kaldırmadan kendine bağlayacak hisli bir Hint dizisi. Dünyada pek çok ülkede kendine milyonları bulan fan kitlesi yaratmış olduğunu da ifade edelim ki ona göre izleyin. Dizinin Türkçe dublajı olmamasına rağmen altyazılı haline erişebilirsiniz. Hint dizileri arasında sosyal statüleri de işleyen, sınıf farklarının doğurduğu zorluklara ve erişilmezliklere karşı mücadele aşılayan bir yanı da var. Yani her şey var !

Bu Hint dizisi diyor ki; pes etmeyin, yılmayın, sevecekseniz böyle güzel sevin! Ve ağlatıyor biraz da…

Rang Rasiya (Sensiz Olmaz)

Aşk ve nefret ikileminde kalan bir başka özgünleştirilmiş Hint dizileri senaryosu ile Sensiz olmaz dizisinin ana temasını teşkil ediyor.
sensiz olmaz

Yine aşk, yine meşk, yine nerden üfürüldüğü belli olmayan bir rüzgar, yine kıvrak müzikler… Dünya hala Rang Rasiya (Sensiz Olmaz) adlı Hint dizisi merakla izleniyor. Güzeller güzeli köylü kızı Parvati ve sert bir subay olan Rudra arasında nefretin körüklemesiyle başlayan aşktan gelin de etkilenmeyin!

Parvati öksüz büyümesine rağmen sevgi dolu, hayata olumlu bakan ‘tam sevilecek kadın’ modelinde güzel mi güzel bir kız. Binbaşı Rudra ise tam tersine nefrete boğulmuş bir karakter. ‘Aşk dediğin kendin gibisini arayıp bulmak değil, kader işi’ dedirten bol şarkılı en çok izlenen Hint dizileri arasında önemli bir yeri var.

Dizi 188 bölüm ve hint dizi Türkçe dublaj olmadan olmaz diyenlere ilaç gibi gelecek haberimiz ise Kanal 7 hintdizileri furyasından etkilenilip türkçe dublajlı hint dizisi olarak uyarlanan Sensiz olmaz için için dram görmek isteyenler için birebir. Sonlara yaklaştıkça çok ağlattığını söyleyip ‘mendil yetmez, rulo havluyla izleyin’ diyenler ve mahalle olarak  eve kapanıp izleyen hind dizisi hayranları var. Tam ülkemiz tipinde nefret ve aşk ikileminde kalmış toplumumuzun şiddet teması da bulunan sensiz olmaz dizisi kültürel benzerlik ile birlikte hint dizisi severlere ilaç gibi geliyor. Sümküre hımkıra ağlayan hacı nineler, bu acı bana yetmedi bir acılı çiğ köfte üstüne alayım diyen ayılar hepsi bu dizinin fanatiği durumunda.

Madhubala Ek Ishq Ek Junoon (Yalancı Bahar)

Hint dizileri
Hint dizileri

Her bölüm yaklaşık 25 dakikadan oluşuyor ve size kısa sürede bitirip ‘nasıl bitti anlamadım’ diyeceğiniz 648 bölümlük heyecan atağı yaşatıyor. İlk bölümler biraz ağır aksak ilerlese de içine girdiğiniz anda kopup gidiveriyorsunuz. Bollywood’un 100. Yılı şerefine çekilen Madhubala Ek Ishq Ek Junoon (Yalancı Bahar) Türkiye’de oynuyor. Romantik Hint dizilerini sevenlerdenseniz içinde komedi ve dram da bulacak ‘topu topu bu kadar mı çekmişler?’ diye sitem edeceksiniz.

Hafiften bir spoiler geçelim; Rishabh Mohan Kundra çok ünlü, kibirli, şımarık bir film yıldızı olup, yaptığı bir trafik kazasıyla dolaylı da olsa Madhubala ile kesişir yolları! Madhubala güzellik salonunda çalışan orta sınıf bir işçiyken nasıl karı koca olacaklarını, bu evlilikte mutlu olup olamayacaklarını diziyi izlerken anlayacaksınız. İyi bir kız, kötü olup olmadığını anlayacağınız bir koca ve çevresinde entrikalarla en çok izlenen Hint dizilerine iyi bir örnek daha…

Ek Boond ishq ( Bir Damla Aşk)

Yine en çok izlenilen Hint dizileri arasında olan Ek Boond ishq (Bir Damla Aşk) 2013 yılında başlayıp 2014’de 274. Bölümde sonlandı. Sonlanması efsanenin bitmesi anlamına gelmiyor, dizi finalini yapmış olsa da namı yürüyor ve internet üzerinden seyirciyle buluşuyor.
bir damla aşk

Maddi zorluklarla ev geçindirmeye çalışan güzel Tara’nın biraz feraha çıkmak için izlediği yol zengin biriyle evlenmek oluyor. Zengin bir ailenin evlatlık oğlu olan Mrityunjay Singh Shekhawat ile evleneceği gün müstakbel kocanın cinayet ve tecavüzden suçlandığını öğreniyor. Hikaye bir dramla başlayıp entrikalarla sürerken Tara’nın mutlu olup olmayacağı sorusu da dizinin akışıyla cevaplanıyor.

Dahleez (Dehliz)

2017 yılında rüzgar gibi kasıp kavuran konusu ile Türkçe gibi adı olan Dehliz dizisinin konusunun özgünlüğü yanında sürükleyici kurgusu ile de öne çıkıyor. Bütün yorumlarda yüksek olumlu puan alan ve detayını merakınızı gidermemek için paylaşmadığımız bu dizi gerçekten keyifle izlenecek bir yapım olarak öne çıkıyor.

en-iyi-hint-dizileri.JPG
Dahleez

Eğer hayatınızda en çok beğenilen Hint dizileri arasından birini izlemediyseniz, izlediniz ama sizin için seçtiğimiz bu dizileri görmediyseniz, içlerinden hemen birini seçerek başlayın ve Hindistan sokaklarına, hintli fakir ailelerin sofralarına, acı içinde kavuşmayı bekleyen sevenlerin arasına yapacağınız bu acıklı ve ilgi çekici yolculuğunuza ! Şıkır şıkır giysiler, etkileyici danslar ve birbirini tekrar etmeyen, aşkı da, nefreti de her karaktere ayrı ayrı yansıtan yaratıcılığıyla ‘dizi nasıl yapılırmış’ farkını hissedeceksiniz. Üstelik aralarda reklam bitsin sabrına bürünmeden 25 dakikalık bölümlerle sıkılmadan merakla bekleyeceksiniz bir sonraki bölümde olacakları!

Emin olun ki Hint dizileri kimseyi hayal kırıklığına uğratmıyor. Oyuncuların işlerini iyi bildiği, önem verdiği o kadar belli oluyor ki ağlayana eşlik ediyor, gülenle gülüyor, yerinizden kalkarken içinizden bilmediğiniz bir dilin şarkısını söyleyip dans ederek kalkıyorsunuz.

Türkiye’de Hind dizileri hangi kanalda yayınlanıyor ? Hint dizileri cenneti neresidir bilinmez ancak  hint dizileri yeppudaa gibi popüler uzakdoğu dizileri ile net mecraları yanında hint dizileri kanal 7 açık ara olmak üzere bütün televizyonlar düzenli  hint dizileri 2016,  hint dizileri 2017, hint dizileri 2018 gibi farklı yıllara ve popüler en iyi hint dizileri seçilerek takip eden seyircilere sunulmakta ve hind dizileri tekrar bölümleri ile yayınlanmaktadır.

En İyi Hint Filmleri yazımızı okumak için tıkla!

Bollywood ve Uzak doğu görsel eğlence sektörün lokomotifi Hint dizileri farkı da bu olsa gerek!

2
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Hint Dizileri

Yazı çok ayrıntılı olmuş. Gerçekten çok kaliteli bir siteniz var düzenli takip edeceğim bundan sonra teşekkürler.

[…] hint dizileri kategorisinde öne çıkarak izleyicinin bu talebini karşılamaya çalışmıştır. En iyi hint dizileri de bu şekilde kurumsal kimlikle yayınlanan ve resmi ve güzel hint filmleri türkçe dublaj ile […]