Hint Dizileri 2017 En İyi Hint Dizileri Hangileri?

17694

En güzel Hint Dizileri nedir?

En iyi Hint dizileri hangileridir ?

Hint dizileri Kanal 7 neden seviliyor ?

Sadece ülkemiz açısından değil, dünya açısından da baktığımızda televizyon için üretilen tüm programların üçte birini diziler, bu dizilerin büyük bir bölümünü de Hint dizileri oluşturuyor.

Gündüz yemeğini yaparken mutfakta dizi izleyen kadınlar değil sadece, en yeni kitapları bilen, güncel olan her şeyi takip eden okumuş kesim de arkası yarın misali takip ettiği seri dizisinin yayın saatini bekliyor. Türkiye’de batıdan doğudan uyarlanan diziler her ne kadar Türk usulü izlenip sevilirse de, bir de orijinali alışkanlık yapan diziler var. Bollywood yapımı Hint dizileri tıpkı bizlere benzeyen kültürel ve folklorik yapısı, taşralı, muhafazakar sosyolojisi ile platonik aşıklarıyla, süzgün bakışlı kızları ve sert bakışlı oğlanlarıyla çitlenecek çekirdek gibi insanı etkisi altına alan şarklı bir çekimi var. Hint dizilerinin bir diğer Türk izleyiciye cazip gelen yanı ise, Hint dizileri içinde kendimizden bir şeyler bulmamız olabilir. BU dizilerde bir karakter size Kemal Sunal canlandırdığı karakterleri, sisteme, feodal düzene ve adaletsizliğe başkaldıran sevimli karikatür rolü, diğer bir karakter ise Cüneyt Arkınvari rollerle mafya, suç çeteleri, sokak serserileri ile güç, kanun ile yanlışlarla mücadele eden Komiser Kemal karakterini hatırlatan farklı tiplerin Türk sineması içinde de bolca örneğinin olmasıdır.

Hint dizileri Hindistan gibi sınıfsal kastlarla ayrışan, gelenek görenek ağırlıklı bir ülkeden ‘davul bile dengi dengine’ misali seven ama kavuşamayan esas oğlan – esas kıza sanki bizden bir hikaye gibi birden ısınıyoruz. Esas oğlanın kız arkadaşının babasının sınıfsal farklılıklarını anlatan nutku sonrasında mahzun mahzun bakarken, birden duyulan oryantal müzikle dans etmeye başlayan hüzünlü şarkılarını dans figürleri ile zenginleştiren veya sevincini gerdan kırarak oynamaya başlayarak gösteren esas kız, şarkı söyleye söyleye arkasından gelen esas oğlan ve yan fonlardan fırlayan yüzlerce Hintli figüranla hem ağlatıp, hem güldürüp, hem de dans öğretiyor hint dizileri !

Ülkemizde Kanal 7 dizileri arasında toplumun talep ve rating durumunu göz önüne alarak çok sayıda Kanal 7 hint dizileri yayınlamış halen yayınlamaktadır. Bu dizilerin hint dizileri izle türkçe altyazılı olarak, yeni hintdizileri ve en yeni hint dizileri,  hint dizileri yeni bölümler, tekrar bölümleri ile Kanal 7 televizyonu ciddi bir hamle yapmıştır.

En İyi Hint Dizileri Listesi

Hint dizileri isimleri ile farklı görünse dahi yapılan özgün tercümeleri ile onlarda yerlileşmiş durumda.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon (Bu Aşka Ne Ad Vermeli)

en çok izlenen hint dizileri
Popüler Hint dizileri

Bu Hint dizisi tam 398 bölüm! Biraz korkmuş olsanız da ‘Ben 105. Bölümden başlayım, şöyle bir bakar beğenirsem devam ederim’ demeyin! Çünkü aynen şöyle olacak; siz izlemeye başladıktan ve 398. Bölümü de devirdikten sonra ‘nasıl ya, ben en iyisi baştan açıp 105 bölüme kadar bir bakayım’ diyecek, hatta kesmezse aralardan hit bölümleri de seçip tekrar izleyeceksiniz. Hint dizileri bölüm ortalamalarının 20 dakika olduğunu varsayarsak ve sıkılmayacağınız garantisini de üzerine eklersek yazıyı okuduktan sonra dizi arayışınıza çözüm olacak en çok izlenen Hint dizileri arasında birinci sıraya Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon (Bu Aşka Ne Ad Vermeli) koyuyor ve öneriyoruz.

Buna pek spoiler demeyelim ama biraz ipucunu da esirgemeyelim; Bizim Türk kızlarının  ‘tıpkı ben’ diyebileceği gibi güzelinden, sevgi dolusundan bir kız Kushi Kumari Gupta! Her üzüldüğünde bizim kilo yapar diye uzak durduğumuz şerbetli tatlılardan jaleb’i pişirip pişirip yiyor. Onu üzen ve jaleb yemeye sevk eden esas oğlan Arnav Sing Raizada ise tam tersine sevgiye filan inanmayan, güce paraya tamahlı, inançsız, nemrut ama sonunda yola gelmesi muhtemel bir karakter diyelim! Hint Dizileri  isimleri içinde saklanan ana fikir ve tema gereği hem güldüren, hem de üzen çoğu zaman hikaye içinde bir şeyler öğreten kurgu senaryosu ile Hindistan gerçeklerinden kopuk olmayan sürekli bir hikaye ile haftalarca seyircilerini merakla bekletip dizilerini izlettiriyorlar. Bu kısım bir ticari poazarlama başarısı olup  Bu aşka ne ad vermeli izleyin, varın siz bulun!

Meri Aashiqui Tum Se Hi (Benim Aşkım Sensin)

Hint dizileri
Benim aşkım sensin bir diğer popüler Hint Dizisi !

Hint dizileri sıklıkla klasik hikayesinde bir ‘zengin kız fakir oğlan hikayesi’ile izleyicisini izlemeye ve takip etmeye değer bir senaryo ile kendini gösterir sizde bu bilindik hikayeye hazır mısınız? Konağın yakışıklı hizmetkarı Ranveer’in adı Ishaani olan güzel kıza duyduğu aşktan koskoca dünyada kaç tane kalmış olabilir ki? Hatta öylesine bir aşk ki şartlar öyle gerektirip de sevdiği kız için münasip bir talip ararken aşkın dozundan uyuştuk izlerken! Bu Hint dizisinde böyle tutkulu aşkları izlemek kemirilen tırnaklara mal olsa da, bir erkeğin çocuksu ve safça sevgisini görmek belki de bazı kadınları ‘kurbağa öpe öpe böylesini bulurum’ umuduna kaptırıyor.

Meri Aashiqui Tum Se Hi (Benim Aşkım Sensin) her ne kadar biteli çok olsa da izleyip bitirenleri yeniden izletecek, izlemeyenleri yerinden kaldırmadan kendine bağlayacak hisli bir Hint dizisi. Dünyada pek çok ülkede kendine milyonları bulan fan kitlesi yaratmış olduğunu da ifade edelim ki ona göre izleyin. Dizinin Türkçe dublajı olmamasına rağmen altyazılı haline erişebilirsiniz. Hint dizileri arasında sosyal statüleri de işleyen, sınıf farklarının doğurduğu zorluklara ve erişilmezliklere karşı mücadele aşılayan bir yanı da var. Yani her şey var !

Bu Hint dizisi diyor ki; pes etmeyin, yılmayın, sevecekseniz böyle güzel sevin! Ve ağlatıyor biraz da…

Rang Rasiya (Sensiz Olmaz)

Aşk ve nefret ikileminde kalan bir başka özgünleştirilmiş Hint dizi senaryosu daha Sensiz olmaz dizisinin ana temasını teşkil ediyor.
sensiz olmaz

Yine aşk, yine meşk, yine nerden üfürüldüğü belli olmayan bir rüzgar, yine kıvrak müzikler… Dünya hala Rang Rasiya (Sensiz Olmaz) adlı Hint dizisi merakla izleniyor. Güzeller güzeli köylü kızı Parvati ve sert bir subay olan Rudra arasında nefretin körüklemesiyle başlayan aşktan gelin de etkilenmeyin!

Parvati öksüz büyümesine rağmen sevgi dolu, hayata olumlu bakan ‘tam sevilecek kadın’ modelinde güzel mi güzel bir kız. Binbaşı Rudra ise tam tersine nefrete boğulmuş bir karakter. ‘Aşk dediğin kendin gibisini arayıp bulmak değil, kader işi’ dedirten bol şarkılı en çok izlenen Hint dizileri arasında önemli bir yeri var.

Dizi 188 bölüm ve Türkçe dublajlı. Sonlara yaklaştıkça çok ağlattığını söyleyip ‘mendil yetmez, rulo havluyla izleyin’ diyenler ve mahalle olarak  eve kapanıp izleyen hayranları var.

Madhubala Ek Ishq Ek Junoon (Yalancı Bahar)

Hint dizileri
Hint dizileri

Her bölüm yaklaşık 25 dakikadan oluşuyor ve size kısa sürede bitirip ‘nasıl bitti anlamadım’ diyeceğiniz 648 bölümlük heyecan atağı yaşatıyor. İlk bölümler biraz ağır aksak ilerlese de içine girdiğiniz anda kopup gidiveriyorsunuz. Bollywood’un 100. Yılı şerefine çekilen Madhubala Ek Ishq Ek Junoon (Yalancı Bahar) Türkiye’de oynuyor. Romantik Hint dizilerini sevenlerdenseniz içinde komedi ve dram da bulacak ‘topu topu bu kadar mı çekmişler?’ diye sitem edeceksiniz.

Hafiften bir spoiler geçelim; Rishabh Mohan Kundra çok ünlü, kibirli, şımarık bir film yıldızı olup, yaptığı bir trafik kazasıyla dolaylı da olsa Madhubala ile kesişir yolları! Madhubala güzellik salonunda çalışan orta sınıf bir işçiyken nasıl karı koca olacaklarını, bu evlilikte mutlu olup olamayacaklarını diziyi izlerken anlayacaksınız. İyi bir kız, kötü olup olmadığını anlayacağınız bir koca ve çevresinde entrikalarla en çok izlenen Hint dizilerine iyi bir örnek daha…

Ek Boond ishq ( Bir Damla Aşk)
bir damla aşk

Dahleez (Dehliz)

2017 yılında rüzgar gibi kasıp kavuran konusu ile Türkçe gibi adı olan Dehliz dizisinin konusunun özgünlüğü yanında sürükleyici kurgusu ile de öne çıkıyor. Bütün yorumlarda yüksek olumlu puan alan ve detayını merakınızı gidermemek için paylaşmadığımız bu dizi gerçekten keyifle izlenecek bir yapım olarak öne çıkıyor.

en-iyi-hint-dizileri.JPG
Dahleez

 

Yine en çok izlenilen Hint dizilerinden biri olan Ek Boond ishq (Bir Damla Aşk) 2013 yılında başlayıp 2014’de 274. Bölümde sonlandı. Sonlanması efsanenin bitmesi anlamına gelmiyor, dizi finalini yapmış olsa da namı yürüyor ve internetten seyirciyle buluşuyor.

Maddi zorluklarla ev geçindirmeye çalışan güzel Tara’nın biraz feraha çıkmak için izlediği yol zengin biriyle evlenmek oluyor. Zengin bir ailenin evlatlık oğlu olan Mrityunjay Singh Shekhawat ile evleneceği gün müstakbel kocanın cinayet ve tecavüzden suçlandığını öğreniyor. Hikaye bir dramla başlayıp entrikalarla sürerken Tara’nın mutlu olup olmayacağı sorusu da dizinin akışıyla cevaplanıyor.

Eğer hayatınızda en çok beğenilen Hint dizileri arasından birini izlemediyseniz, izlediniz amasizin için seçtiğimiz bu dizileri görmediyseniz içlerinden birini seçerek başlayın Hindistan yolculuğuna! Şıkır şıkır giysiler, etkileyici danslar ve birbirini tekrar etmeyen, aşkı da, nefreti de her karaktere ayrı ayrı yansıtan yaratıcılığıyla ‘dizi nasıl yapılırmış’ farkını hissedeceksiniz. Üstelik aralarda reklam bitsin sabrına bürünmeden 25 dakikalık bölümlerle sıkılmadan merakla bekleyeceksiniz bir sonraki bölümde olacakları!

Emin olun ki Hint dizileri kimseyi hayal kırıklığına uğratmıyor. Oyuncuların işlerini iyi bildiği, önem verdiği o kadar belli oluyor ki ağlayana eşlik ediyor, gülenle gülüyor, yerinizden kalkarken içinizden bilmediğiniz bir dilin şarkısını söyleyip dans ederek kalkıyorsunuz.

Türkiye’de Hind dizileri hangi kanalda yayınlanıyor ? Hint dizileri cenneti neresidir bilinmez ancak  hint dizileri yeppudaa gibi popüler uzakdoğu dizileri ile net mecraları yanında hint dizileri kanal 7 açık ara olmak üzere bütün televizyonlar düzenli  hint dizileri 2016,  hint dizileri 2017, hint dizileri 2018 gibi farklı yıllara ve popüler en iyi hint dizileri seçilerek takip eden seyircilere sunulmakta ve hind dizileri tekrar bölümleri ile yayınlanmaktadır.

En İyi Hint Filmleri yazımızı okumak için tıkla!

Bollywood ve Uzak doğu görsel eğlence sektörün lokomotifi Hint dizileri farkı da bu olsa gerek!