Herkes İçin Bedava İnternet

1479

Son günlerde sosyal medyada hızla yayılan internet.org haberleri okuyanların kafalarında bir çok soru işareti bıraktı. Sonbisey.com olarak elimizden geldiğinde bu projenin amacını ve işleyişini sizlere anlatacağız.

maxresdefaultNedir bu internet.org? Ne işe yarar? Benim ne işime yarayacak dediğiniz duyar gibi olduk. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in önderliğinde başlatılan bu proje tüm dünyanın internete bağlı olmasını hedefliyor.

Şimdiden büyük destekçilere sahip olan Zuckerberg amacına ulaşabilmesi için operatörlerden destek bekliyor. Bu proje ile birlikte tüm dünya da iletişimin hızlanması bir yana dursun bireysel fayda gerçekten en üst seviyelere çıkacağına inanılıyor ki bizde buna inanıyoruz.

Şimdilik Afrika ve Hindistan gibi nüfusu kalabalık ve yoksul ülkelerde kullanıma açılan internet.org operatörlerin de desteği ile dünyadaki tüm kullanıcılara hizmet vermeyi hedefliyor.

İnternet.org’a erişim sağladığınız zaman sizleri “Bugün dünyanın üçte ikisi internete erişemiyor. Tüm dünyanın internete bağlı olduğu bir dünya düşünün” sloganı sizleri karşılıyor ve kesinlikle en önemlisi bu hizmet karşılığında hiçbir ücret talep edilmemesi.

Bir de biz bakalım derseniz; https://internet.org/

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir