Her Toplu Taşımada Karşılaşacağınız 10 Tip

6996

Türkiye’de toplu taşıma kullanmadığımız gün bulunmamakta. Hele hele Ankara, İstanbul gibi mega şehirlerde, bazı zamanlar günümüzün yarısı toplu taşımalarda geçmekte. Ne hikmetse, her toplu taşımada hiç değişmeyen tipler mevcut, okuduğunuzda, “aynen aynen” diyeceğiniz 10 toplu taşıma insanı..

 

#1 Şoförün bir yerden tanıdığı, hoşsohbet tip..

post_manset_3894

Minübüse “ooo Muhittin abi naber ya” diye binerler… 4-5 saniyelik, “abi ne kadar”, “koy onu cebine” muhabbetinden sonra şoför ile koyu bir muhabbete başlarlar, para koyulan puf vari şeyin üstüne oturup, para alışverişinde başrol insanı olurlar.

 

#2 “Daha nereye alacaksın”cı tipler..

2

Otobüs ne kadar dolu olursa olsun, kendisi binecek ise son ana kadar zorlayan, ama içeride olduğunda, her durakta söylenen, en sonunda canına tak edip, “daha nereye alacaksın”, “hayvan mıyız biz” tarzı cümlelerle, şoföre yüklenen, yanına yandaş bulmak için, konuşurken yanındakilere destek ister bakışlar atan tiptir.

 

#3 Her olaya müdahil toplu taşıma teyzeleri..

Ekran Alıntısı

Hemen hemen her konuda bilgi ve fikir sahibidirler, olası tartışmalarda hemen bir tarafı seçip, karşı tarafa onunla beraber yüklenir. “Yavrum camı aç” diye emirler savururken, “sen kalkta x otursun” tarzı cümlelerle, insanın özgüvenini kırarlar.

 

#4 “Bi bayan binsin de yer veriyim”ci delikanlılar

9185ab34-518d-4c89-85a0-d1d711aaf872

Oturduğu koltuğun yanından ne hamileler, ne gaziler geçmesine rağmen kılını kıpırdatmayan, güzel genç bir bayan bindiğinde, “buyrun bayan” cümlesiyle centilmenliğini konuşturan delikanlılarımız..

 

#5 “Fazla akbili olan var mı” ve “Sende başkasına basarsın”cılar

1111

Makinadan tok “akbil boş” sesi geldiğinde, otobüse acıklı gözlerle dönüp, “fazla akbili olan var mı” diye mırıldanan gençlerimiz.. Her zaman ceplerinde 2.30 tl taşımaktadırlar.

Bu gençlerin imdadına yetişen halk kahramanlarının içinde öyle cengaverler vardır ki, para uzatıldığında almazlar, ısrar edildiğinde ise, “sende başkasına basarsın” diye klas bir cevap verirler.

 

#6 Genci kaldırıp oturmak için, zeballah gibi dikilen yaşlılar..

115374_o5b8a

Yaşlılar canımı ciğerimiz..

Gözüne kestirdikleri gençlerin koltuklarının demirlerine tutunup , bir o yana bir bu yana sallanırlar. “cık cık cık” ları eksik olmadığı gibi, operasyonları başarılı olmazsa, çevresindekilere “şimdiki gençler” ile başlayan yakınmalar sunarlar.

 

#7 Yer vermemek için uyuma numarası yapanlar..

133

Son oturan bükücü yaşlılarımızdan kurtulmak için, sığınacağı tek limana sığınmış olan gençler. Kafalarını dayadıkları cam, veya bir omuz onlar için her şeydir.

 

#8 Kulaklık ile müzik dinlemeyi yanlış anlamış tipler..

13

Kulaklığın sesini son ses açmış, taşıtın her yerinden duyulan müziği yalnızca kendisi dinliyor sanan tiplerdir bunlar. Birde şarkıya eşlik edenleri vardır ki sormayın..

 

#9 Biyonik şoförler..

s-bada828b5a37655316faf7063f58f990e5c57ab5

Aynı anda direksiyon çevirip, vites değiştirip, sigara tüttürüp, para üstü verip, telefonla konuşabilen şoförlerdir. İnsan gerçekten hayret ediyor..

 

#10 Açılmayan camları açan Rambo tipler..

qwe

Otobüste kimselerin açamadığı camları, bir bayanın “şu camı açar mısınız?” cümlesinden sonra açmayı görev bilir, cama kadar gideceği o 3 adımı, aksiyon müzikleri eşliğinde ve ağır çekimde giderler. O an o taşıtta ondan havalısı yoktur.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir