Hem Öğretici Hem Eğlendirici Mobil Oyunlar

819

Bilgi yarışmalarına ve bulmacalara oldukça meraklı bir millet olarak, oyunlarda da birşeyler öğrenmeyi çoğumuzun sevdiğini düşünüyorum. Sizler için hem eğlendirecek, hem de bilgilerinizi ve kelime dağarcığınızı geliştirecek birkaç oyun derledik. Umarım beğenirsiniz, şimdiden iyi eğlenceler 🙂

#1 QuizUpQuizUp-Masthead-Final-500x293

Plain Vanilla Games Corp. firmasının geliştirdiği QuizUp isimli oyun, adından da anlaşılacağı üzere bilgi yarışması tarzında bir oyun. Tamamen ücretsiz ve kazananlara ödüllü olan bu oyun, diğer bilgi yarışmalarından belirgin özellikleriyle ayrılıyor. Bunlardan ilki, oyundaki kategori sayısı gerçekten çok fazla. Harry Potter’dan Kediler’e kadar birçok kategoride oynama imkanına sahipsiniz. Oyunun şimdilik tek eksik yönü Türkçe sil desteğinin bulunmaması diyebilirim. Yakın zamanda onun da ekleneceği umuyoruz.

#2 Trivia Cracktrivia-crack-2-500x271

Oyun kısaca diğer oyunculara karşı oynadığınız bir bilgi yarışması formatında işliyor. İsterseniz teke tek, isterseniz de arkadaşlarınızla veya rastgele 10-15 kişilik gruplarla toplu meydan okuma şeklinde mücadele edebilirsiniz. Oyunda bilim, sanat, tarih, coğrafya, eğlence ve spor olmak üzere 6 adet ana kategori bulunuyor. Level sisteminin başarıya etki etmemesi, oyunun oldukça güzel yanlarından birisi. Oynamaktan zevk aldığınız kişileri arkadaş ekleyip tekrar oynama imkanına da sahipsiniz.

#3 Kelimelikkelimelik-yardim-li-lik-ci-500x262

Bu oyunu tabir ederken, Scrabble dersek pek de yanılmış olmayız.  Size verilen harflerle anlamlı kelimeler oluşturmaya çalışmak oyunun ana amacı. Puan kazanırken bonus puan, harfin 2 katı, harfin 3 katı, kelimenin 2 katı, kelimenin 3 katı gibi fazlafan ek puan getiren yerlere dikkat etmelisiniz. Oyunda diğer oyuncularla sohbet ve onları arkadaş ekleme özelliği de bulunuyor. Ayrıca, hamle yapma süreniz 3 gün olduğu için istediğiniz zaman girip kaldığınız oyuna devam edebilirsiniz.

#4 Trivia Crack Kingdomstrivia-crack-kingdoms-1-500x296

Bu oyun da Trivia Crack’in üreticilerinin geliştirdiği bir oyun. Trivia Crack’e oldukça benzemekle birlikte, kanal sistemi oyunu daha kompleks hale getirmiş. Milyonlarca kanalda yarışma imkanına sahipsiniz, isterseniz de kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz. Kanal sistemini kategori olarak anlayabiliriz. Örneğin hayranı olduğunuz oyuncu hakkında kanal oluşturup, diğer insanlarla o oyuncu hakkındaki bilgilerinizi yarıştırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın