Hayvanların Yetiştirdiği 5 Tuhaf İnsan ve Korku Dolu Hikayeleri

25180

Çoğumuzun evlerimizde, bahçemizde, balkonumuzda beslediği evcil hayvanı vardır. İlla bize ait olmak zorunda da değil tabi ki. Bir kafede yemeğimizi paylaşmak için yanımıza gelen minik şirin şeyler, hepsini mıncırasımız ve tüm yemeğimizi veresimiz gelir. Onlara kendi dünyamızdan baktığımız için böyle belki de. Bir de onların dünyasından bize baktığımızı hayal edelim. Ne kadar da korkutucuyuz değil mi? Onları hep savunmaya sevk ediyoruz. Bizden birini onların büyüttüğünü düşünsenize… Bu örnekleri topladık ve enteresan bir tabloyla karşılaştık.

#1 Oxana Malaya

Oxana-Malaya

indir

Bu çocuk ailesi tarafından terkedildikten sonra 5 sene boyunca köpeklerle birlikte yaşamıştır. Tıpkı onlar gibi çiğ et, atık ve çöp yiyerek hayatta kalmayı başaran Malaya, bulunduğu zaman dört ayak üzerinde yürüyor ve havlıyordu. Hareketleri tıpkı köpeklerinki gibi olan bu kişi kendisine yaklaşanları ısırıyordu. Şu anda iletişim problemleri devam etse de bir klinikte tedaviye yanıt vermeye başladı.

#2 John Ssebunya

John-Ssebunya-600x447s

Animal Planet

Bu çocuk 4 yaşındayken babasının annesini acımasızca öldürdüğünü gördükten sonra ormana kaçmış ve vahşi maymunlar tarafından büyütülmüştür. 3 yıl boyunca onlarla yaşayan bu çocuk tıpkı maymunlar gibi hareket ediyor, onlar ne yiyorsa onları yiyordu. Şimdi şehirde yaşamakta olan john, okuma yazmayı söktü ve normak hayata uyum sağlamaya çalışıyor.

#3 Sujit Kumar

sujittiedtobed

banner031

Küçük yaşından beri tavuk kümesinde yaşamaya zorlanan bu çocuk en sonunda yatağa bağlı şekilde bulundu. Tıpkı tavuk gibi gıdaklıyor, uçmaya çalışıyordu. İnsani davranışları bir türlü öğrenemeyen bu kişinin beyin yaşı 2 civarında.

#4 Vanya Yudin

chd2

tumblr_nlkbblBleF1uqijdho1_400

Bu çocuk tüm yaşamını acımasızca, içi kuşla dolu kafeslerde geçirmiştir. Annesi tarafından hiç sevilmeyen her yeri kuş pisliğiyle dolu bir evde yaşayan bu çocuğa tek kelime öğretilmemiş ve kuşlardan biri gibi davranılmıştı… Bulunduğunda tamamen kuşlar tarafından büyütülmüş ve tıpkı onlar gibi kollarını çırpıyordu. Annesinden alınarak kliniğe götürülen bu çocuk hala tedavi edilmekte.

#5 Kamala ve Amala

a12ac673145428389dc9d3d18fd0dd8c

Enfant sauvage, L'  Enfant sauvage, L'   Year: 1969 - France  Jean-Pierre Cargol ,   Director: François Truffaut

Kurtların ininde bulunan Kamala ve Amala tıpkı kurt gibi uluyor, geceleri uyumuyor ve av arıyorlardı. Dişlerini taşlara sürterek sivrileştiriyor, tırnaklarını pençe gibi kullanıyorlardı. Küçük kardeş Amala 1921’de ölünce, Kamala yas tutmuştur ve çok az da olsa evcilleşmeye başlamıştır.

 

 

2
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Anonim

Allah bunları ıslah etsin

Kader

Pardon? Kime ne diyorsun?