Hayvanların Yetiştirdiği 5 Tuhaf İnsan ve Korku Dolu Hikayeleri

24044

Çoğumuzun evlerimizde, bahçemizde, balkonumuzda beslediği evcil hayvanı vardır. İlla bize ait olmak zorunda da değil tabi ki. Bir kafede yemeğimizi paylaşmak için yanımıza gelen minik şirin şeyler, hepsini mıncırasımız ve tüm yemeğimizi veresimiz gelir. Onlara kendi dünyamızdan baktığımız için böyle belki de. Bir de onların dünyasından bize baktığımızı hayal edelim. Ne kadar da korkutucuyuz değil mi? Onları hep savunmaya sevk ediyoruz. Bizden birini onların büyüttüğünü düşünsenize… Bu örnekleri topladık ve enteresan bir tabloyla karşılaştık.

#1 Oxana Malaya

Bu çocuk ailesi tarafından terkedildikten sonra 5 sene boyunca köpeklerle birlikte yaşamıştır. Tıpkı onlar gibi çiğ et, atık ve çöp yiyerek hayatta kalmayı başaran Malaya, bulunduğu zaman dört ayak üzerinde yürüyor ve havlıyordu. Hareketleri tıpkı köpeklerinki gibi olan bu kişi kendisine yaklaşanları ısırıyordu. Şu anda iletişim problemleri devam etse de bir klinikte tedaviye yanıt vermeye başladı.

#2 John Ssebunya

Bu çocuk 4 yaşındayken babasının annesini acımasızca öldürdüğünü gördükten sonra ormana kaçmış ve vahşi maymunlar tarafından büyütülmüştür. 3 yıl boyunca onlarla yaşayan bu çocuk tıpkı maymunlar gibi hareket ediyor, onlar ne yiyorsa onları yiyordu. Şimdi şehirde yaşamakta olan john, okuma yazmayı söktü ve normak hayata uyum sağlamaya çalışıyor.

#3 Sujit Kumar

Küçük yaşından beri tavuk kümesinde yaşamaya zorlanan bu çocuk en sonunda yatağa bağlı şekilde bulundu. Tıpkı tavuk gibi gıdaklıyor, uçmaya çalışıyordu. İnsani davranışları bir türlü öğrenemeyen bu kişinin beyin yaşı 2 civarında.

#4 Vanya Yudin

Bu çocuk tüm yaşamını acımasızca, içi kuşla dolu kafeslerde geçirmiştir. Annesi tarafından hiç sevilmeyen her yeri kuş pisliğiyle dolu bir evde yaşayan bu çocuğa tek kelime öğretilmemiş ve kuşlardan biri gibi davranılmıştı… Bulunduğunda tamamen kuşlar tarafından büyütülmüş ve tıpkı onlar gibi kollarını çırpıyordu. Annesinden alınarak kliniğe götürülen bu çocuk hala tedavi edilmekte.

#5 Kamala ve Amala

Kurtların ininde bulunan Kamala ve Amala tıpkı kurt gibi uluyor, geceleri uyumuyor ve av arıyorlardı. Dişlerini taşlara sürterek sivrileştiriyor, tırnaklarını pençe gibi kullanıyorlardı. Küçük kardeş Amala 1921’de ölünce, Kamala yas tutmuştur ve çok az da olsa evcilleşmeye başlamıştır.

 

 

1 YORUM

Bir Cevap Yazın