Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’ndan Dikkat Çekici Bir Teori (Dumbledore, Snape ve Voldemort İçerir)

3801

Harry Potter dünyasıyla alakalı her şeyi takip etmeyi sevenlerdenseniz son haberimiz tam size göre. Şimdi 1967 model Ford Anglia’nızın emniyet kemerlerini bağlayın ve uçuşa hazırlanın. Aşağıdaki teori, Dumbledore, Voldemort, Snape ve Harry hakkında akla yatkın ve heyecanlandıran bir görüş içerdiğinden, çapulcular, bütün dikkatinizi bu yazıya vermenizi salık veriyor.

olumyadigarlari

harryjxmespotter isimli bir Tumblr kullanıcısına göre Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’nda göz ardı ettiğimiz harika bir detay var. Kitabı okuyanların bileceği üzere üç kutsal yadigar üç Peverell kardeşine verilmiş durumda. Dünya üzerindeki herkesi yenebilecek olan en güçlü asa nam-ı diğer Mürver Asa, en büyük kardeşe, yani gücü en çok arzulayana, diriltme taşı: ölüleri geri çağırma gücüne sahip olan taş, ortanca kardeşe ve görünmezlik pelerini: giyeni görünmez yapan pelerin, ölüm tarafından takip edilmek istemeyen en küçük kardeşe verilmişti. Buraya kadar Dumbledore’un sakalı diyeceğimiz bir şey yok elbette ama süpürgenize sıkı tutunun çünkü devamı geliyor.

Yine bu bahsi açan arkadaşımıza göre bu üç kardeş Voldemort, Snape ve Harry ile oldukça benzeşiyor. Nasıl mı? Şöyle ki, Voldemort’un en çok istediği şey dünyanın en güçlü büyücüsü olmak. Snape ise bütün hayatını Lily’nin anıları ile yaşayarak geçiriyor. Harry ise ciddi manada ölümden kaçmakla meşgul.

Peki Dumbledore bu olayların neresinde?

Teoriye göre Dumbledore ölümün ta kendisi. Çünkü bu yadigarlara aynı anda olmasa da hayatının bir yerinde sahip olmuş durumda. Önce James Potter’dan görünmezlik pelerinini ödünç alıyor, Gellert Grindelwald’ı yenip mürver asanın sahibi oluyor ve sonunda diriltme taşını da eline geçirdiğini biliyoruz.

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir