Hababam Sınıfı Oyuncularının Game Of Thrones Oyuncularıyla Olan İbretlik Benzerlikleri

3182

Onların bizim için yeri hep ayrı. Onlar 7’den 70’e gönüllerde taht kuran ve herkesi kahkaha tufanına boğan bir yapıtın olmazsa olmaz oyuncuları. Evet evet onlar Hababam Sınıfının pek bir sevdiğimiz oyuncuları. Biz onları o kadar seviyoruz ki, her yerde onları görüyor, her yüzde onları arıyoruz. Şimdi de onları dünyaca takip edilen Game Of Thrones karakterlerinde bulduk. O değil de derinlemesine düşününce gerek karakter gerekse görünüş olarak baya bir benziyorlar. Gelin bulduklarımıza bir de birlikte bakalım benziyorlar mı benzemiyorlar mı karar verelim.

#1

Görünüş olarak en çok benzeyenlerle başlayalım istedik. Hayta İsmail ile Podrick’in benzerliği yabana atılacak türden değil.

#2

Tipleri biraz benzese de asıl benzeyen şey boyutları diyebiliriz. Tabii Güdük Necmi biraz daha uzun olsa da Hababam Sınıfının en kısalarındandı.

#3

Yine görünüş olarak birbirine benzeyen 2 karakter. Gerek tipleri gerekse cüsseleri olsun baya bir benziyorlar.

#4

Şimdi Robb Stark ile Damat Ferit’in nesi benziyor diye sorabilirsiniz. Söyleyelim gözlerinizi kısıp yan bakarsanız baya bir benziyorlar. Şaka şaka. Biz onların biraz da olsa çapkınlıklarını benzettik. Ayrıca az da olsa benziyorlar.

#5

Gelelim en sinir 2 tipe. Biri gülüşüyle biri de psikopatlığıyla nam salmış iki en gıcık kapılası insan. Tabii hiç kimse Joffrey’i geçemez.

#6

Game Of Thrones’un çilekes kızı Sansa ile Hababam Sınıfı’nın çilekeş Semra Hocasının talih yüzüne çok az güldü.

#7

Sanırız ki bir diğer tıpa tıp benzeyen ikilidir. Aslında karakterleri de birbirini biraz olsa andırıyor.

#8

İki tarafta da hiçbir şeyden haberdar olmayan iki masum, saf karakter. Biri kuzeyin gayrimeşru çocuğu biri Hababam Sınıfının sürekli uğraştığı mangal yürekli çocuğu.

#9

Ne görünüşleri ne de karakterleri benziyor aslında. Benzeyen şey bizim onlara olan sevgimiz diyebiliriz.

#10

Bir taraftan Ak Gezenlerin o korkulan ve de sevilmeyen lideri diğer taraftan Hababam Sınıfının korkulan ama bir o kadar sevilen babacan müdürü Mahmut Hoca. Görünüşlerinin de benzemesi pek bir manidar.

#Son Bi’şey

Hafize Ana’nın elindeki zil size de 5. Sezonun son sahnesini hatırlamadı?

Bir Cevap Yazın