“Google Play Oyunlar” Artık Görüntü Kaydedecek!

1690

Android telefon kullanıcılarının kurtarıcı uygulaması google play store. Her indirilen uygulamada, oyunda, görüntüde google “şunlara erişmek istiyor” butonu oluyor ve şak kabul edip indiriyoruz ne indireceksek. Bu kadar işlevli bir uygulama bizim her özel bilgimize ulaşabiliyor bu biraz korkutucu değil mi? Aynı zamanda yerinde de durmuyor ve günden güne daha ne ekleyebiliriz diye düşünülüyor. Google, YouTube Gaming’in sadece PC ve konsol oyun videoları ile doldurulmasını istemiyor. Artık Google Play Oyunlar uygulamasıyla da 480p veya 720p kalitesinde oyun görüntüleri kaydedilebilecek.

Tüm yapmanız gereken Google Play Oyunlar ile kaydetmek istediğiniz oyunu seçip kayıt düğmesine dokunarak görüntü yakalamaya başlamak.

Kayıt bittiğinde ise video düzenleme ve YouTube üzerine yükleme seçenekleri ekrana geliyor.

google-play-games

 

Eğer sadece oyun görüntüsünü kaydetmek yeterince eğlenceli değilse, cihazınızın ön kamerası ve mikrofonunu kullanarak kendi tepkilerinizi de kaydedebileceksiniz.

Yeni özellik önümüzdeki birkaç gün içinde ABD ve İngiltere için geçerli olacak ancak kısa bir süre sonra çok daha fazla ülkede kullanıma sunulacak.

recordplayshare

 

Google bu hamlesiyle birlikte mobil oyuncular için Google Play Oyunlar uygulamasını daha kullanışlı bir hale getirmesinin yanında, her ay 144 milyar dakika oyun videosu izlenen YouTube platformuna Twitch gibi rakipleri karşısında büyük destek sağlamış olacak.

ööööööööööm

Kaynak: CHIP Online

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir