Göbek Nasıl Erir? Göbek Eritme Diyeti ve Göbek Eritme Egzersizleri

3578

Göbek eritme diyeti

Göbek eritme egzersizleri

Göbek nasıl erir ?

Göbek eritme egzersizleri ve göbek nasıl erir soruları son dönemin gündemini o kadar meşgul ediyor ki ancak. Obezitenin günden güne arttığı ülkemizde insanlar kilolarına ne kadar dikkat etmeye çalışsa da önüne tam anlamıyla geçemiyorlar.

Eskiden göbek nasıl erir sorusu o kadar yoktu ki hatta yokluk, kıtlık, yoksulluk çekilen zamanlarda insanlar yiyecek ekmeğe muhtaç olduğundan olsa gerek, kilo gibi bir problem asla yokmuş. Göbek eritme egzersizlerinin aksine genç bir erkeği evlendirmek için münasip bir kız bakılırken kızın kilolu olanı daha makbul kabul edilirmiş. Göbek eritme diyeti söz konusu bile değilmiş çünkü insanlar ayva göbeğin daha iyi beslendiğini daha sağlıklı olduğunun göstergesi olduğunu düşünürmüş. Şimdi ise o kadar fuzuli yiyoruz ki gerekli gereksiz açsak da toksak da. Aslında çok değil, 13-15 sene kadar öncesinde -bizler ilkokul orta okuldayken de diyebiliriz- fast food dediğimiz hamburger pizza gibi yiyecekler çok daha lükse kaçardı. Ayda yılda bir hamburger pizza yemeye gidebilirdik. Çünkü bütçesi her aileye hitap edemezdi, pahalı gelirdi. Şimdi ise iyi bir yerde pide yemek yerine ya da bazı kafelerde kahve içtiğiniz fiyata bile bir yerde fast food yiyebilirsiniz. Dememiz o ki fast food’un fiyatını düşürerek daha çok insanın sofrasına soktular ve insanlar obeziteye sürüklendi. Obezitenin bizden daha fazla olduğu batı ülkelerinde ise şu dikkati çekiyor. Bizde orta boy pizza yediğiniz fiyata orada büyük boy bir pizza yiyebiliyorsunuz. Elbette bunu insanlar avantaj gibi görüyor obezite bir sorun olmaktan çıkamıyor. Tabi obezite dendiği zaman siz asla kendinizi obez olarak görmezsiniz. Hastaneye gelen bir kadına çocuğunuz obezite sınırında dediğimizde yüzümüze kötü kötü bakıyorlar çünkü neden? İnsanlar obeziteyi aşırı şişman olmak sanıyorlar. Hayır. Vücut kitle indeksinize bakacaksınız arkadaşlar kilonuzu boyunuzun (metre olarak) karesine böleceksiniz 20 ile 25 arasında çıkması gerekiyor. bu 25-30 arasında ise şişman, 30’dan büyük ise obezsiniz. Yani aynanın karşısına geçip yok ya hu bu bira göbeği demenizin istatistiklerde yeri yok.

gobek-eritme-diyeti

Göbek nasıl erir her kadının dertleri arasında. Gelelim bölgesel olarak kilo alan ve tek derdim göbek nasıl erir diye sızlanan arkadaşlara. Kadınlar arasında geçen elma vücut, armut vücut, kum saati vücut gibi terimleri duymuşsunuzdur. Kum saatiyim diyen pelinsular bu yazı sizin için değil ancak bir gün doğum yapıp karın yağlarımı eritemiyoroom diye sızlanacaksanız siz de yazımızdan faydalanabilirsiniz. Aslında bu yazı elma vücutlu olan, göbek eritme diyeti ve göbek eritme egzersizleri ile kiloları karın bölgesinde toplanmış arkadaşların derdine deva olmak için. Benim bölgesel zayıflamaya ihtiyacım var, sadece göbek erise gitse yetecek diyenler burada mı? Göbek nasıl erir nelere dikkat etmeli?

Öncelikle göbek nasıl erir problemi için yediklerinize önem verin. Günde en az üç öğün yemek yiyin.

gobek-eritme-egzersizleri

 

Karın bölgesi geniş olan, ya da obeziteye doğru ilerleyen insanların göbek eritme egzersizleri ile bilinçli ya da bilinçsiz ilgilendiğini görürsünüz. Arkadaşlar göbek nasıl erir derdine son! Göbek eritme diyeti aslında çok basit; yiyeceğiniz besinler sabah>öğle>akşam şeklinde olacak. Sabah adam akıllı bir kahvaltı göbek nasıl erir sorununun ilk çözüm yolu. Sonra öğlen doyurucu ve sağlıklı bir yemek, akşam ise hafif bir öğün sizin kurtarıcınız olacaktır. Daha sonra dikkat etmeniz gereken göbek nasıl erir problemine çözüm olan şey de yiyeceklerinizi yağsız ve lifli gıdalardan seçmek olacaktır. Lifli besinlerden olan yulaf sizi tok tutacaktır. Hatta ramazanlarda sahurlarda çok tüketilen bir besindir ve göbek nasıl erir problemine çözüm olduğunu çoğu kişi bilmez ancak karbonhidrattan zengin içeriği nedeniyle yanında ek olarak karbonhidrat tüketmemeye çalışın. Göbek eritme diyeti ille alengirli olmak zorunda değil mesela güne ılık suya sıkılmış limon içerek başlayın. Limonun antioksidan özelliği göbek nasıl erir sorununu boş mide ve barsak sistemi üzerinde temizleyici etki göstererek çözer ve vücudunuzu yenilediğini hissedersiniz. Öğün aralarında kayısı yerseniz barsak hareketlerini hızlandırarak sindiriminizi kolaylaştırır, karın şişliğinizi indirir. Ara öğün olarak bir fincan Türk kahvesi, sempatik sinir sisteminizi hızlandırır, dikkatinizi arttırır, baş ağrınıza iyi gelir. Ara öğününüzde yeşil çay tüketebilirsiniz. Bayanlar için ise ada çayını östrojen üretimini uyardığı için daha çok tavsiye ediyoruz, özellikle menopoz sonrası bayanlar için. Ayrıca akşam yemeğini en geç 19.00’da yemiş olun. Bunun dışında göbek eritme diyeti olarak annelerinizin yaptığı taze yoğurdu baş tacı yapın. Taze yoğurdun göbek nasıl erir problemi dışında hem metabolizmayı düzenlediğini hem de proteinden zengin içeriğiyle kemiklerinizi güçlendirdiği yaşlılıkta baş belası olan kemik erimesini büyük ölçüde engellediğini biliyor muydunuz? Üstelik göbek eritme diyeti olarak kahvaltıda da yiyebilirsiniz ara öğün olarak da. Meyvelerle tahıllarla karıştırarak sindiriminizin kolaylaşmasına yardımcı olur.

Göbek erittiği iddia edilen göbek bantlarına itibar etmeyin, bu hikayelere inanmayın!

gobek nasil erir

 

Göbek eritme egzersizleri yapmak o kadar da zor değil. Karnınıza yapıştırdığınız bu bantların sizin sindiriminize bir faydası olmaz. o kadar derinlere nüfuz ederek yiyeceklerin birbirine ayrışmasına yardım edecek sindirim enzimleri zaten protein yapısındalar ve derinizden içerilere giremeyecek büyüklükteler. Göbek nasıl erir göbek eritme egzersizleri çok zor geliyor diyen arkadaşlar dikkat! Bu bantlar ancak besinlerin sindirimini olumsuz yönde etkileyebilir ve bazı yağ tabakalarını kontrolsüzce hareket ettirerek sindirilemeden vücudun başka bölgelerine göçüne sebep olup. Tembel ve göbekli insanların işine geliyor ve inanmak istiyorlar ama siz bunlara kanmayın, bunun yerine hareket edin, yürüyün, ev temizliği yapın, mekik çekin. Bunları yapın ki metabolizmanız hızlansın, sindiriminiz kolaylaşsın…

Göbek eritme diyeti, göbek nasıl erir? Problemini bir yere kadar çözer. Bölgesel olarak zayıflamak için göbek eritme egzersizleri ve spor şart!

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir