Gerçekliğine İnanamayacağınız 11 Fotoğraf

3846

Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ve basitleşmesi ile beraber “fotoşop” programları herkes tarafından kullanılır hale geldi. Bazen aralarından öyleleri çıkıyor ki gerçeğinden ayırt edemiyoruz. Ancak bu yazımızdaki fotoğrafların tamamı gerçek ve inanamayacağınız için kaynaklarını da yanlarına ekledik. Keyifli okumalar dileriz. 🙂

#1 Bu köpek…

a99260_animal-photo_12-pitbull Gerçekliğine İnanamayacağınız 11 Fotoğraf

Onun adı Hulk. Kendisi tam olarak 79 kg geliyor ve muhtemelen dünyadaki en büyük pitbull. Üstelik sadece 17 aylık ve büyümesi henüz durmadı.

New Hampshire sakinleri ve gururlu sahipleri Marlon ve Lisa Grennan, saldırgan huylarıyla bilinen pitbullların en büyük örneği – bu koca canavarın- 3 yaşındaki oğulları ile oynarken yüzde yüz güvenilir olduğunu söylüyorlar. Hatta ona bir at gibi binebiliyor. (Kaynak)

#2 Bu gelincik ve ağaçkakan…

a99260_animal-photo_1-woodpecker Gerçekliğine İnanamayacağınız 11 Fotoğraf

Bu çarpıcı fotoğraf, karısıyla parkta yürüyüşe çıktığı sırada, Martin Le-May tarafından çekildi. Asıl çarpıcı nokta ise gelinciğin, ağaçkakan zeminde gezinirken yemek için üzerine atlaması ve kaçmaya çalışan ağaçkakanın sırtında kendisini avlamaya çalışan düşmanı ile beraber gökyüzünde dolaşması. (Kaynak)

#3 Ayı ile fotoğraf çektirmeye cesaret eden bu kadın…

a99260_animal-photo_8-bear Gerçekliğine İnanamayacağınız 11 Fotoğraf

Rus fotoğrafçı Katerina Plotnikova, fotoğrafçılıkta yeni bir çığır açmış gibi. Kendisi fotoğraflarında vahşi hayvanları kullanıyor ve onlarla birlikte fotoğraf kareleri çektiriyor. (Kaynak)

#4 Bu kurbağa ve yılan

a99260_animal-photo_3-frog-sneak Gerçekliğine İnanamayacağınız 11 Fotoğraf

2008 yılında, Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı ödülünü “Deadlock ( Çıkmaz)” adını verdiği bu fotoğrafla kazanan sanatçı fotoğrafı çektiği ormanda sonucu görmek için geceyarısından saat 03.00’a kadar beklemiş ancak sonucu görememiş. (Kaynak)

#5 Bu keçiler…

a99260_animal-photo_4-tree-goat Gerçekliğine İnanamayacağınız 11 Fotoğraf

Dallarında yeşile dair pek bir şey kalmamış olan bu küçük ağaçta, kalan son yeşil parçaları da almak için 9 keçi tünemiş durumda. Ağacın dalları tehlikeli bir şekilde sallanıyor da olsa keçiler hiç umursamıyor. (Kaynak)

#6 Bu balık…

a99260_animal-photo_5-blue-parrot-fish Gerçekliğine İnanamayacağınız 11 Fotoğraf

Bu fotoğraf kesinlikle “fotoşop” ürünü diyebilirsiniz ama fotoğraf gerçek. Bu balık da mavi papağan balığı olarak adlandırılan bir türün büyük bir örneği. Balık, Karayipler’in batısındaki tropikal kıyıların sığ sularında yer alan mercan resiflerinde bulunmuş. (Kaynak)

#7 Bu yavru filler…

a99260_animal-photo_6-elephants-holding-trunks Gerçekliğine İnanamayacağınız 11 Fotoğraf

Bu sevecen sahne bir kurgu ürünü değil. Filler, Kenya’daki Masai Mara da yürürlerken görüntülenmiş. 2011 yapımı “One Life” belgeselinde de sahneyi görebilirsiniz. (Kaynak)

#8 Bu timsah ve kurbağa…

a99260_animal-photo_7-crocodile Gerçekliğine İnanamayacağınız 11 Fotoğraf

Bir yaşındaki bu “Nil Timsahı”nın kurbağayı yakalama girişimi başarısızlıkla sonuçlanacak gibi. Üstelik bu büyük sürüngenler, avlanma becerileriyle, gezegenimizin en vahşi hayvanlarından kabul edilirler. Fotoğraf, Jonathan Blair tarafından Güney Afrika’da çekilmiş. ( Kaynak)

#9 Kuzuları besleyen bu köpek…

a99260_dog Gerçekliğine İnanamayacağınız 11 Fotoğraf

Spaniel Jess isimli bu köpek, İngiltere’deki bir çiftlikte, sahibinin en büyük yardımcısı. Jess, günde üç defa olmak üzere öksüz kalmış kuzulara süt getirip onları besliyor. Erken yaştan itibaren kuzulara beslemek için eğitilmiş. Sahibi, Jess’in yardımı olmadan 270 koyuna bakmanın çok zor olacağını söylüyor. (Kaynak)

#10 Bu köpekbalığı

a99260_animal-photo_9-shark-kayak Gerçekliğine İnanamayacağınız 11 Fotoğraf

Bu fotoğraf, “Africa Geographic”, “Daily Mail” ve “BBC Wildlife” tarafından ilk yayınlandığında tüm dünyadan fotoğrafın gerçek olup olmadığını soran onlarca e-mail ve telefon gelmiş. Dünyada en çok konuşulan köpekbalığı fotoğrafı oluyor.

Fotoğraf gerçek, “fotoşop” veya başka bir dijital oynama yok. ( Kaynak1Kaynak2)

#11 Bu yavru penguenler…

a99260_animal-photo_11-penguin Gerçekliğine İnanamayacağınız 11 Fotoğraf

Antarktika’da, yumurtadan yeni çıkmış ve ilk kez dış dünyaya bakan bu yavru penguenler Richard Sidey tarafından fotoğraflanmış. (Kaynak)

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here