Game Of Thrones Kaç Sezon Sürecek?

4499

Uzun zamandır Game Of Thrones’un 7. sezonuyla beraber final yapacağı düşünülmekteydi, zaten HBO ile anlaşmaları şuan 7. sezonu kapsıyor. Ancak geçtiğimiz günlerde HBO kanalından Michael Lombardo dizinin 7. sezonda bitmeyeceğini açıkladı.

Verdiği bir röportajda gelen “7. sezonun son sezon olacağı iddiaları doğru mu?” sorusuna “Yapımcılarla aramızda 7 sezondan sonra bitirileceği hiç konuşulmadı, sadece anlaşma 7 sezon üzerine. Asıl soru 7. sezondan sonra ne kadar devam edileceği. Bilindiği üzere şuan 6. sezonun çekimleri devam ediyor. Dizinin yapımcıları David Benioff ve Dan Weiss 8. sezonun final sezonu olabileceğini düşünüyor. Ama biz serinin daha da uzun sürmesini istiyoruz ve fikirlerini değiştirmek için uğraşacağız.” cevabını verdi.

game-of-thrones-kac-sezon-surecek-1024x576

Diziye bir spin-off serisi çekilip çekilmeyeceği ise şu sıralar merak edilen ayrı bir konu. Lombardo bu soruyu da “Eğer yapımcılar çekmek isterse buna çok olumlu bakarız, elimizde George R. R. Martin’in yarattığı devasa bir dünya var. Ama şimdilik bütün odağımız dizinin önümüzdeki sezonlarına yönelik, henüz spin-off konusu resmi olarak ortaya atılmadı.” şeklinde cevapladı.

Dizinin aşırı şiddet içeren 5. sezonuyla, özellikle de Sansa’nın sahnelerine gelen tepkilerle ilgili bir başka soruya ise “Daha ilk bölümde 7 yaşındaki bir çocuğun kulenin tepesinden aşağı itildiğini gördük, bu dizi ilk bölümünden beri şiddet içeriyor. Herkesin ayrı ayrı zevkini bilemem ancak geçen sezonki izleyici sayımız 20 milyonu buldu. Dizinin popülaritesi de giderek artmaya devam ediyor. Kaldı ki yapımcılar da sınırları çok iyi biliyor ve bu konuda dikkatliler.” dedi.

Gelen Aramalar:

game of thrones kaç sezon, taht oyunları kaç sezon

Bir Cevap Yazın