Fenomen Olmak İster Misiniz?

1729

Günümüz teknolojisinde sosyal medyanın yeri yadırganamaz hale geldi. Bu durum sosyal medya üzerinden alışveriş yapmak ve hatta yemek siparişleri verebilme boyutlarına kadar uzanmıştır.

Screenshot_2015-07-27-22-08-01

Bugün internet sayfalarında gezinen herkesin aşina olduğu bir kaç kelime vardır. “Takibe takip, seri takip, karşılıklı takip, follow me vs.” Sonbişey.com olarak sizlere aslında bir bakıma sessiz sedasız kimselere fark ettirmeden sosyal medyanın kurdu olmanın yollarını paylaşacağız

# INSTAGRAM

Aslında sosyal medyanın lideri konumunda yer alan ve uygulama olarak tam erişimle kullanabileceğimiz, web sürümünde ise sadece görüntülüme yapabileceğimiz bir ortam; işlevlerini ise bugün herkes çok rahatlıkla bilmekte. (Özellikle DM konusunda)

İşin ana amacına dönecek olursak eğer instagram da diğer kişiler gibi nasıl 5K takipçiye sahip olabilirim diyorsanız durmayın okumaya devam …

Screenshot_14

Galerinizden fotoğrafınızı seçtiniz ya da instagramın kamerası ile çektiniz en sevdiğiniz aşamalara geldiniz fotoğrafta efekt ve blur işlemlerini de tamamladınız. Üstte duran “Okey” anlamında ki butona tıklamak üzeresiniz tam; işte orada durmalısınız asıl iş şimdi başlıyor. Fotoğraf açıklama kısmına günün veya anın anlam ve önem belirten cümlelerini yazdıktan sonra, metnin sonuna hastag eklememiz gerekiyor.

Peki nedir bu hastag denilen şey? Ne işe yarar? Öncelikle profilinizin gizli olmadığından herkese açık olduğundan emin olmalısınız ki ektiğimiz ağacın meyvelerini yiyebilelim. Hastag denilen şey fotoğrafları sadece kişi listenizdeki insanlar ile değil eklediğiniz terimler ile bir çok kullanıcıya ulaştıran araçtır. Örneğin bir seyahat gezisine çıktınız ve Waverly Hills Senatoryum’una gittiğinizi varsayalım (Her ne kadar imkansız görünsede) burada çektiğiniz fotoğrafların açıklama kısmına “#waverlyhills” gibi kelimeler ekleyerek bir çok kişi fotoğrafınızı görüntüleyebilir ve sizi takip edebilir.

Instagram’a gelen son güncellemeden sonra takipçi kazanabileceğiniz bir diğer yöntem ise fotoğraflarınıza konum eklemek. Konum ekleyerek aynı ortamda bulunan kişiler tarafından takibe alınma şansınız oldukça yüksek. Bu son gelen güncelleme ile Swarm’ın pabucu birazcık dama atılacakmış gibi görünüyor. Bir restaurant’a gitmeden önce arama yaparak görsellere ulaşabilir ve hatta burada karşınıza çıkan “ilk görüşte aşkınızı” bulabilirsiniz (Ümit kesilmez sonuçta)

# TWITTER

Sosyal medya devleri sıralamasının kimine göre birinci kimine göre ise ikinci sırasında yer alan özgür düşünce akımının en büyük aracı …

Screenshot_15

Twitter da takipçi kazanmak veya favori ile retweet kazanmanın mantığı aslında instagram ile bir bakıma bağdaştırılabilir.

Twitter da takipçi kazanmanın en önemli yollarından bir tanesi tabi ki her zaman olduğu gibi hastag kullanmak, bunun için anasayfanızda bulunan gündemleri takip edebilir ve bu gündemlere sürekli olarak tweet atabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir diğer yöntem ise Twitter ve Instagram hesaplarınızı birbirine bağlamak bu sayede tek seferde iki platformda hastagler ile gündeme düşebilir ve takipçi kazanabilirsiniz.

# FACEBOOK

Koltuğu son zamanlarda sallantıda olan bir zamanların devi …

facebook_2015_logo_detail

Eski ilgiyi kaybeden üvey evlat muamelesi yapılan Facebook; amcamızın veya teyzemizin fotoğraflarımızın altına “baban gile selam söyle yeeğenim” yorumlarından sonra her ne kadar fenomen olma çabalarımız başlamadan son bulsa da elimizden geldiği kadarı ile anlatmaya çalışacağız.

Instagram ve  Twitter dan sonra hastag kullanmaya geçen Facebook her ne kadar geç kalsa da bu adımı atmış ve beklediği karşılığı çok fazla alamadığı gözle görülür ölçüde kendini belli etmiştir. Hastag mantığı ile nasıl takipçi kazanılacağını üst satırlarda belirttiğim için burada size ufak tüyolar vermek gerekir.

Facebook da takipçi kazanmanın en temiz yollarından biri instagram ve Twitter hesaplarını bağlamaktan geçiyor. Tek seferde yapacağınız bir paylaşım ile 3 platformda gündeme düşecek ve ardı arkası kesilmeyen bildirimler almaya başlayacaksınızdır.

Herkes birbirini takipte kalsın, takibe takip, seri takip …

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir