Facebook’ta Bir Şenlik: Yeni Gelin Evleri, Eski Gelin Evlerine Karşı

14391

sonbisey_gelinevleri_kapak

Facebook’ta bir süredir yayın hayatında olan bir sayfa var Yeni Gelin Evleri isminde. Hayatlarının en büyük (ve belki de yegane) amacı beyaz gelinliklerini giyip dünya evine girmek olan kadınlarla, bunu başarmış olan kadınların özene bezene oluşturdukları (ya da oluşturacakları) evlerine dair mutluluklarını, sorularını ve tavsiye isteklerini paylaştıkları bir oluşum. Yeni Gelin Evleri sayfasında, genelde anonim olarak, evlerinin odalarına ve çeyizlerine ait fotoğraflar paylaşılıp, sayfada dolaşan diğer kadınların fikirlerini almaktalar.

sonbisey_yenigelinevleri_bonus
Hal böyleyken sosyal medyadaki mizahi güçlülükten ötürü, kaçınılmaz olarak bu oluşuma karşıt ve mizahi bir sayfa olan Eski Gelin Evleri dünyaya geldi. Bana soracak olursanız Yeni Gelin Evleri zaten tek başına yeterince keyiflendirebiliyor sayfada turlayanları. (Tabi yanlış anlamayın. Sayfa tamamen ciddiyet barındırmakta. Kutsal evlilik kurumunun “yuvayı dişi kuş yapar” cephesindeki içten paylaşımlar bunlar.) Yine de “daha çok gülmek istiyorum” diyenlerdenseniz Eski Gelin Evleri‘ni de ziyaret etmenizde fayda olacaktır… Şimdi sizi bu güzide 2 yaratıcı facebook sayfasından alınmış 10 adet paylaşım ile başbaşa bırakıyorum. Daha fazlası için sayfaları takibe alabilirsiniz…

#1 Yeni Gelin Evlerinden 1. Örnek

sonbisey_yenigelinevleri_01

#2 Eski Gelin Evlerinden 1. Örnek

sonbisey_eskigelinevleri_01

#3 Yeni Gelin Evlerinden 2. Örnek

sonbisey_yenigelinevleri_02

#4 Eski Gelin Evlerinden 2. Örnek

sonbisey_eskigelinevleri_02

#5 Yeni Gelin Evlerinden 3. Örnek

sonbisey_yenigelinevleri_03

#6 Eski Gelin Evlerinden 3. Örnek

sonbisey_eskigelinevleri_03

#7 Yeni Gelin Evlerinden 4. Örnek

sonbisey_yenigelinevleri_04

#8 Eski Gelin Evlerinden 4. Örnek

sonbisey_eskigelinevleri_04

#9 Yeni Gelin Evlerinden 5. Örnek

sonbisey_yenigelinevleri_05

#10 Eski Gelin Evlerinden 5. Örnek

sonbisey_eskigelinevleri_05

Her ne kadar mizahi amaçlı olsa da Eski Gelin Evleri, Yeni Gelin Evleri’ne meydan okumakta. Yeni Gelin Evleri akımı facebook’ta popülaritesini devam ettirdiği gibi artarak büyümeye de devam ediyor. İkisi arasındaki çatışmayı Yeni Gelin Evleri kazanacak gibi duruyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir