Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg’e Göre Telepati Teknolojisi Yolda

1769

telepati

Sanal gerçeklik, laser uydular ve yapay zekadan sonra Mark Zuckerberg’in yani ilgi alanı da ortaya çıktı. Sosyal medyanın genç patronu, yakın bir gelecekte telepati yoluyla düşüncelerimizi transfer edebileceğimizi düşünüyor.

Facebook üzerinden soruları yanıtlayan Zuckerberg “Bir gün teknolojiyi kullanarak düşüncelerimizi anlık olarak başkalarıyla paylaşmak, tabii siz de isterseniz, mümkün olacak.” şeklinde konuştu.

Kimilerine göre Facebook’un telepatiye olan ilgisi, dijital iletişim için cesur yeni dünyanın bir parçası. Diğerlerine göre ise bir sığınak inşa edip alüminyum folyolardan şapkalar yapmak ve yaklaşan felaketi beklemek çok daha iyi bir çözüm. Çünkü bunun doğuracağı sonuçlarla yüzleşmek, kişisel düşüncelerimizi reklam ajanslarından ve zararlı mecralardan uzak tutmak, önemli bir problem haline gelecek.

Zuckerberg ayrıca ” Yapay zeka ilgi alanımızda çünkü insanlar için oldukça kullanışlı. Facebook’taki haber kaynağını anlayabilecek ve size, ilgi alanınıza uygun daha çok şey gösterebilecek bir bilgisayar ya da gözü görmeyen insanlara bir resimde ne olduğunu anlatabilecek bilgisayarları üretebilmek güzel olurdu” şeklinde açıklamalar yaptı. Zuckerberg’e göre bunu yapabilmemiz 10 yıl içinde mümkün.

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir